Nowy dekoder od ADB w ofercie Canal+
Platforma cyfrowa Canal+ wprowadziła do oferty dekoder 4K Dualbox+. Jego producentem jest zielonogórska firma ADB. Urządzenie zastąpi dekoder 4K UltraBox+, który już nie jest produkowany. Sprzęt pozwoli na oglądanie treści wideo drogą satelitarną oraz internetową.
Dekoder 4K DualBox+ będzie wykorzystywał wdrażane w ostatnich miesiącach oprogramowanie Canal+, z którego od niedawna korzystają posiadacze poprzedniej wersji dekodera 4K. Nowy soft rozszerza możliwości urządzenia i wprowadza nowe funkcje, w tym m.in. pozwala na dostęp do seriali i filmów w kolekcjach VOD po podłączeniu dekodera do internetu, nawet jeśli dekoder nie jest podłączony do anteny satelitarnej. W czasie burzy, która może powodować zakłócenia w odbiorze satelitarnym, abonent Canal+ może kontynuować oglądanie ulubionego programu w streamingu.
Urządzenie oferowane z dyskiem twardym o pojemności 500 GB
Nowy dekoder będzie oferowany we wszystkich pakietach telewizyjnych już od 5 zł/mies. Dekoder 4K Dualbox+ będzie również oferowany z opcjonalnym dyskiem twardym o pojemności 500GB. Na urządzeniu zainstalowana jest aplikacja Netflix. Niedługo udostępniona zostanie również aplikacja Playera. Canal+ chce być bowiem aregatorem usług streamingowych.
Nowy dekoder pozwala na odbiór satelitarnych kanałów telewizyjnych, także w rozdzielczości 4K, wchodzących w skład oferty platformy Canal+ i niekodowanych, które są dostępne na Hot Birdzie 13E. Dzięki urządzeniu można też nagrywać kanały telewizyjne (w przypadku wyboru zewnętrznego dysku twardego). Zakładka Replay TV pozwala na cofanie programów telewizyjnych do 8 godzin (catch up TV). Można też zatrzymać daną audycję i wznowić jej oglądanie w ciągu 2 godzin (timeshift). Dekoder 4K Dualbox+, podobnie jak jego poprzednik, pozwala na ułożenie listy ulubionych kanałów telewizyjnych. Canal+ zaleca aktualizację oprogramowania dekodera zaraz po jego uruchomieniu.
W panelu tylnym dekoder posiada wejścia antenowe SAT1 i SAT2, złącze Ethernet, port USB, wyjście HDMI. Na panelu przednim urządzenia znajduje się dioda LED. Slot na kartę kodową platformy Canal+ został umieszczony w prawej części sprzętu. Szczegółowa specyfikacja techniczna nowego urządzenia została opublikowana przez jednego z dystrybutorów Canal+ w internecie już przed tygodniem.
Parametry techniczne nowego dekodera Canal+
Dekoder satelitarny
- zakres częstotliwości wejściowej: 950-2150 MHz
- poziom sygnału wejściowego: od -65 dBm do -25 dBm
- impedancja wejściowa: 75 Ohm
- Zasilanie konwertera: od 14 V do 18 V
- sterowanie wysokim pasmem: 22 kHz
- DiseqC - 2x dla SAT1 oraz 1x dla SAT2
- modulacja: QPSK (DVB-S) oraz 8PSK (DVB-S2)
Bezprzewodowa karta sieciowa
- obsługa Wi-Fi 2,4 GHz oraz 5 GHz
Formaty wideo
- H.265 HEVC
- H.264 AVC
- HDR10, HDR10+ i HLG
- konwersja HDR do SDR
Formaty audio
- Dolby AC-3 oraz EAC-3
- gotowy na AC-4
- MS12
- MPEG1 Layer I/II/III (MP3)
- MPEG2 Layer I/II
System
- procesor (CPU): Mediatek K8 MT5751A
- pamięć RAM: 2048 MB DDR4
- pamięć FLASH: eMMC 8 GB
Ścianka przednia i boczna
- dioda LED
- czytnik kart
- czujnik podczerwieni (odbiornik sygnału pilota)
- przycisk WPS
Ścianka tylna
- 2x wejście anteny SAT (SAT1 i SAT2)
- HDMI 2.0/HDCP 2.2
- Ethernet RJ45
- gniazdo zasilania
- USB 2.0
Pilot, zasilacz i wymiary
- pilot zasilany dwoma bateriami CR2032, klawiatura posiada 38 przycisków, dodatkowo wyposażony w diodę LED sygnalizującą pracę.
- zasilacz 200-240 V AC/50 Hz 12V 2.0A z diodą LED.
wymiary 147x147x40 mm
waga 0,388 kg
pobór mocy: 24W (praca), 0,5 W (czuwanie).
Dołącz do dyskusji: Nowy dekoder od ADB w ofercie Canal+
Biorąc pod uwagę koszmarne oprogramowanie, które ADB wykonało wg specyfikacji i życzeń C+ (bardzo wykastrowana wersja graphyne 3) jestem całkowicie zdegustowany kierunkiem, w którym zmierza ta platforma.