Aplikacja CDA z ponad dwoma milionami pobrań. Największy wzrost w segmencie smart TV
Serwis CDA.pl podał że liczba pobrań jego aplikacji osiągnęła poziom 2,2 miliona. Największy wzrost zainteresowania zaznacza się wśród użytkowników telewizorów smart TV.
Serwis CDA.pl oferujący dostęp do filmów i seriali w streamingu poinformował, że liczba pobrań jego aplikacji przeznaczonej do urządzeń mobilnych oraz platform smart TV osiągnęła liczbę 2,2 mln.
Jak podaje serwis najwięcej użytkowników aplikacji mobilnej CDA jest wśród posiadaczy telefonów i smartfonów z systemem Android, a potem z systemem iOS.
Subskrybenci usługi CDA Premium mogą pobierać filmy na swoje urządzania i oglądać je w trybie offline. Największą dynamikę pobrań widać po stronie użytkowników telewizorów. W kategorii smart TV liczba pobrań zwiększa się z miesiąca na miesiąc średnio o 30 procent.
Jak wyjaśnia CDA aplikacja mobilna dla telefonów i tabletów dostępna jest najdłużej, stąd największa ogółem liczba pobrań. Najpierw z dedykowanej aplikacji mogli korzystać użytkownicy systemu Android, a potem także iOS. Ale teraz to posiadacze telewizorów smart TV instalują aplikacje najczęściej. Według serwisu ma to związek z intensywną współpracą z producentami i pojawianiem się aplikacji na coraz większej liczbie urządzeń.
Platforma podkreśla, że pod koniec ub.r. nawiązała współpracę z firmą Vestel, producentem telewizorów Toshiba, JVC i Hitachi. W I kwartale br. dedykowana aplikacja CDA pojawiła się na telewizorach marki LG, a niedawno także marki Panasonic.
Obecnie aplikacja dostępna jest na wybranych urządzeniach LG, Philips, Toshiba, Panasonic, JVC, Sony Bravia, TCL oraz na konsolach Xbox One. Aplikację CDA można instalować bezpłatnie, ale tylko posiadacze płatnej subskrypcji mają dostęp do ponad 6,3 tys. filmów w usłudze CDA Premium i tylko oni mogą pobierać i oglądać filmy offline.
CDA.pl budzi kontrowersje w branży serwisów streamingowych, platforma jest bowiem posądzana o udostępnianie treści z pominięciem praw autorskich. Jesienią ub.r. stowarzyszenie Motion Picture Association of America (MPAA) chroniące prawa autorskie amerykańskich wytwórni filmowych umieściło CDA.pl na liście stron internetowych które zamieszczają pirackie treści wideo pochodzące m.in. z terenu USA. Według MPAA serwis jest obecnie najbardziej popularną piracką stroną internetową w Polsce. CDA zapowiedziało wówczas podjęcie kroków prawnych w tej sprawie.
Wątpliwości wokół CDA.pl nie przeszkodziły spółce w udanym debiucie giełdowym w maju br., w trakcie którego wartość akcji firmy wzrosła o 132 proc.
Według danych za maj br. z serwisu CDA.pl korzystało miesięcznie ponad 2,4 mln użytkowników miesięcznie, ale CDA Premium straciło 1,59 pkt proc. zasięgu i 147,6 tys. odsłon (to 15,6 i 0,6 proc. w dół).
Dołącz do dyskusji: Aplikacja CDA z ponad dwoma milionami pobrań. Największy wzrost w segmencie smart TV