SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amazon rozpycha się na rynku VoD. Co obejrzeć na Prime Video?

Amazon ogłosił swoje plany produkcyjne na najbliższy rok, wśród których już teraz można wytypować komercyjne hity. Mowa m.in. o serialu Phoebe Waller-Bridge inspirowanym grą „Tomb Raider”, która opowiada o przygodach archeolożki i poszukiwaczki przygód, Lary Croft. Zanim jednak na Prime Video pojawią się nowe projekty, już teraz można wybierać spośród obszernego katalogu treści. Co warto obejrzeć na platformie?

„Based on a True Story”, Prime Video „Based on a True Story”, Prime Video

1. „Based on a True Story” – 8 odcinków

Serial komediowy stworzony przez Craiga Rosenberga, z Kaley Cuoco i Chrisem Messiną w rolach głównych opowiada losy małżeństwa, które od fascynacji true crime przechodzi do świata, gdzie popełniane są zbrodnie. 

Agentka nieruchomości Ava i jej mąż Nathan, były gwiazdor tenisa, przez przypadek trafiają na trop prawdziwego przestępstwa. Zamiast jednak zgłosić się na policję, podejmą grę z mordercą. W ten sposób małżonkowie oraz zwykły hydraulik próbują zarobić na podcaście true crime.

   
Serial wykpiwa modę na podcasty true crime ukazując absurdy związane ze słuchaniem hurtowych ilości materiałów o prawdziwych zbrodniach. Bohaterowie przekraczają granicę między zainteresowaniem a obsesją. Z czasem chcą po prostu zmonetyzować temat, który się im trafił i wchodzą we współpracę z kimś, kogo powinni zadenuncjować.

„Based on a True Story” otrzymał zamówienie na drugi sezon.

2. „Pan i Pani Smith” – 8 odcinków

  
Serial opowiada losy szpiegów pracujących dla międzynarodowej agencji, która rekrutuje pary mające razem realizować misje i równocześnie żyć jak zwykłe małżeństwo. Misje dzielone są według stopnia ryzyka, a główni bohaterowie wybrali dla siebie jeden z trudniejszych „poziomów”. Pamiętacie „Zawód: Amerykanin” z Keri Russell i Matthew Rhysem? Tam agenci KGB mieszkający i pracujący w Waszyngtonie działali w ten sam sposób. W serialu Amazona agenci rekrutowani są indywidualnie, nikt nie wie, z kim wyląduje w jednym domu jako „mąż i żona”.

Gdy bohater grany przez Donalda Glovera dostaje pracę, staje się Johnem Smithem i od razu wprowadza się do pięknego i stylowego nowojorskiego domu, gdzie czeka już na niego Jane Smith (Maya Erskine), formalnie jego nowa żona. John i Jane mają razem pracować, ale to co robią w czasie wolnym, to już ich sprawa. Postanawiają więc nie wchodzić w żadne bliższe relacje i nie przekraczać granic uprzejmej konwersacji, bo tak przecież będzie łatwiej. Oczywiście okaże się to na dłuższą metę, niemożliwe do zrealizowania.

Składający się z ośmiu odcinków serial skupia się na dwóch wątkach: sensacyjnych i brawurowych misjach szpiegowskich, które bohaterowie realizują na całym świecie, co odcinek znajdując się w nowej lokalizacji oraz na ich relacji. Siłą tej wersji „Pana i Pani Smith” jest doskonałe zobrazowanie narodzin związku – pierwszej ekscytacji, porozumienia, aż po kryzysy, wątpliwości, niechęć, wzajemne wyrzuty. Wszystko to dzieje się niejako mimochodem na obrzeżach kolejnych misji, ale doskonale równoważy przygodową strukturę serialu. Dlatego jeśli obawiacie się, że będzie zbyt sensacyjnie, a za mało „treściwie”, możecie porzucić strach. Siłą tej produkcji jest opowiadanie o związkach w „dekoracjach” serialu szpiegowskiego, a nie odwrotnie.

Powstanie drugi sezon produkcji.

3. „Fallout” – 8 odcinków

 
Serial oparty jest na jednej z najlepszych gier wideo wszech czasów. Opowiada o doli i niedoli w świecie, w którym niemal nic już nie zostało. Od apokalipsy minęło 200 lat, a dobrotliwi mieszkańcy luksusowych schronów nazywanych kryptami są zmuszeni do powrotu do niezwykle złożonego, radośnie dziwacznego i skrajnie brutalnego świata, który czeka na powierzchni – jak informuje dystrybutor „Fallouta”.

Serialowy „Fallout” stanowi wyzwanie dla widza nieznającego gry, ponieważ na przestrzeni ośmiu odcinków nie otrzymujemy słownika pojęć, wyjaśnienia, dlaczego właśnie Pustkowie jest miejscem bezprawia, jak ten świat się zmieniał i degenerował. Wszystko to jest zagadką, wkraczamy w bardzo hermetyczne uniwersum. W pierwszym odcinku nie pojawia się informacja, że oglądane ujęcia przed wybuchem pokazują rok 2077, a nie lata 50. XX wieku. Próg wejścia może być trudny dla widza, który nie jest graczem. Warto o tym pamiętać przed seansem.

Główną bohaterką jest mieszkająca w Krypcie Lucy (Ella Purnell), która sprawia wrażenie dziewczyny z sąsiedztwa, naiwnej, żyjącej pod kloszem, po raz pierwszy konfrontującej się z brutalną rzeczywistością Pustkowia. Poza nią śledzimy także losy Maximusa (giermek Bractwa Stali, w tej roli Aaron Moten) oraz Ghula (Walton Goggins). Ta trójka wędruje przez Pustkowie, każdy mając własną misję do zrealizowania.

Amazon zamówił już drugi sezon serialu.

4. „Ekspatki” – 6 odcinków

 
Na tle różnorodnego krajobrazu społecznego Hongkongu, „Ekspatki” przedstawiają grupę kobiet, dla których pojedyncze, przypadkowe spotkanie skutkuje zdarzeniami mającymi zmienić życie każdej z nich. Od tego czasu każda będzie walczyć między poczuciem winy i odpowiedzialności.

W serialu, ważniejsza od dynamicznej fabuła, jest atmosfera, podglądanie codzienności bohaterek oraz zaburzona chronologia. To produkcja dla widzów ceniących „zawieszenie akcji” na rzecz zabawy formą.

Serial został stworzony i wyreżyserowany przez Lulu Wang na podstawie powieści Janice Y. K. Lee z 2016 roku pt. „The Expatriates”. Główne rolę grają: Nicole Kidman, Sarayu Blue oraz Ji-young Yoo.

5. „The Boys” – 24 odcinki (3 sezony)


„The Boys” to nonszalanckie spojrzenie na to, co dzieje się z superbohaterami, gdy stają się równie popularni co celebryci, tak samo wypływowi jak politycy i tak boscy jak bogowie, i gdy nadużywają swych mocy, zamiast wykorzystać je w słusznym celu. Bezsilność stanie przeciwko superpotędze, gdy The Boys wyruszą w bohaterską wyprawę, by ujawnić prawdę o Siódemce, wspieranej przez organizację Vought – informuje Amazon.

Historia serialu osadzona jest w świecie, w którym superbohaterowie są celebrytami pracującymi dla potężnej korporacji, Vought International. Ta sprzedaje ich umiejętności i zarabia na nich. Większość z superbohaterów to osoby aroganckie i skorumpowane. Serial koncentruje się przede wszystkim na dwóch grupach: Siódemce, najważniejszej drużynie herosów, oraz tytułowych Chłopakach, którzy próbują kontrolować poczynania niezwykłych ludzi.

Siódemce przewodzi egoistyczny i niestabilny psychicznie Ojczyznosław. Liderem Chłopaków jest Billy Rzeźnik, gardzący wszystkimi supermocami. Hugh Campbell dołącza do jego grupy po tym, jak jego dziewczyna zginęła przez Pośpiesznego – bohater wbiegł prosto w nią z wielką szybkością. Młody mężczyzna razem z resztą Chłopaków próbuje znaleźć dowody przestępstw nadludzi, które pozwolą CIA ograniczyć możliwości superbohaterów. W tym samym czasie Annie January, o pseudonimie Gwiezdna, dostaje się do Siódemki. Młoda i pełna nadziei, musi stawić czoła prawdzie o podziwianych przez siebie bohaterach.

W serialu występują m.in. Karl Urban, Jack Quaid i Antony Starr.

Premiera 4. sezonu zaplanowana została na 13 czerwca br.

Dołącz do dyskusji: Amazon rozpycha się na rynku VoD. Co obejrzeć na Prime Video?

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Patryk
Fajnie, ale mogliby dodać dubbing do niektórych seriali
0 0
odpowiedź