Europejska piątka Philipsa
W ofercie firmy Philips pojawiło się pięć nowych telefonów komórkowych, dedykowanych wyłącznie na rynki europejskie
Wśród nowości dostępne są dwa modele z klapką i trzy telefony z wbudowanymi cyfrowymi aparatami fotograficznymi.
Philips 162 to propozycja dla mało wymagających użytkowników „komórek”, którzy przede wszystkim przez telefon prowadzą rozmowy. Urządzenie posiada menu złożone z ikon, duży kolorowy wyświetlacz, przycisk nawigacyjny i będzie sprzedawany w czterech wersjach kolorystycznych – srebrnej krystalicznej, czerwonej, srebrnej kwarcowej i czarnej. Oczywiście użytkownik ma do dyspozycji szeroką gamę dzwonków polifonicznych i tapet, które może dostosowywać odpowiednio według własnego gustu. Telefon jest także fabrycznie wyposażony w kilka gier. Ponadto użytkownik może pobierać z internetu dodatkowe dzwonki, tapety czy gry. Philips 162 to doskonała propozycja dla ludzi młodych, którzy mają ograniczony budżet oraz starszych, którzy przede wszystkim oczekują od telefonu prostoty obsługi.
Zupełnie innym modelem jest telefon Philips 568, określany mianem jednego z najbardziej kompaktowych „wideokomórek” dostępnych na rynku. Urządzenie z wbudowanym modułem fotograficznym (umożliwiającym także nagrywanie filmów w rozdzielczości 640 x 480 pikseli), może pełnić rolę przenośnej konsoli rozrywkowej i osobistego organizera. Philips 568 to telefon dla tych, którzy lubią eksperymentować, czuć się na luzie i bawią ich najnowsze nowinki technologiczne. Telefon posiada funkcję nagrywania głosu, dzięki czemu można utrwalić na kolorowym filmie specjalne momenty życia i to z wraz z dźwiękami. Moduł fotograficzny uruchamiany jest specjalnym przyciskiem, co eliminuje zagrożenie, że nie zdążymy przygotować urządzenia na czas. Materiały multimedialne można przesłać znajomym jako MMS-y, na adres e-mailowy lub bezpośrednio przez kabel na komputer. Wbudowane 8MB pamięci w telefonie pozwala nagrać 60 klipów wideo o długości 8 sekund każdy. Zewnętrzne wymiary modelu Philips 568 to 10 x 5 2cm, a jego waga nie przekracza 90g. „Komórka” posiada wyświetlacz o rozmiarze 128 x 160 pikseli, odwzorowujący 65 tys. barw. Bateria litowo jonowa pozwala rozmawiać przez cztery godziny lub zapewnia czuwanie telefonu przez 300 godzin. Philips 568 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej.
Philips 760 to high-endowy model składanej “komórki” z wbudowanym cyfrowym aparatem fotograficznym o rozdzielczości 1,3-megapiksela, który może swobodnie stać się elementem prestiżu. Oprócz zoomo do modułu foto w urządzeniu zmieściła się także lampa błyskowa. Philips 760 to w pełni multimedialne urządzenie umożliwiające uruchamianie kolorowych gier Java, obsługę MMS-ów oraz korzystanie z dźwięków polifonicznych. Telefon pozwala użytkownikowi wykonać do 70 zdjęć w wysokiej rozdzielczości 1280 x 1204 pikseli, które można następnie przeglądać na wewnętrznym ekranie LCD.
Drugi model z klapką - Philips 655 – jest wyposażony w lusterko, dzięki czemu użytkownik może sobie sam zrobić zdjęcie – przy użyciu wbudowanego aparatu fotograficznego – w dowolnym miejscu i na wybranym przez siebie tle. Także ten telefon obsługuje MMS-y, dzięki czemu można przesłać znajomym swoje zdjęcia w ciągu kilku sekund. Urządzenie posiada 6 MB wewnętrznej pamięci, na której można przechowywać do 20 wiadomości multimedialnych.
Ostatnia propozycja Philipsa to telefon 9@98 z rodziny Xenium, która charakteryzuje się przede wszystkim długim czasem pracy baterii. To funkcja szczególnie istotna dla osób zajętych i długo pracujących, które nie koniecznie pamiętają o regularnym doładowaniu „komórki”. Bateria telefonu Xenium 9@98 pozwala rozmawiać aż przez siedem godzin, a w stanie czuwania telefon działa przez 4 tygodnie. Co istotne, zapewnienie długiego czasu pracy telefonu nie pociągnęło za sobą drastycznego dociążenia telefonu, bowiem waży on tylko 88g. Korzystając z tej propozycji Philipsa zapracowany biznesmen będzie się mógł nieco rozerwać, gdyż telefon obsługuje kolorowe gry Java i dzwonki polifoniczne.
Źródło informacji: Gizmodo
Dołącz do dyskusji: Europejska piątka Philipsa