Eurozet uruchamia portal Planeta.pl
Grupa Eurozet uruchomiła nowy serwis informacyjny Planeta.pl, w którym każdego dnia dodawane są wiadomości na temat bieżących wydarzeń politycznych i społecznych, a także informacje ze świata rozrywki i show-biznesu. Portal zastąpił Planeta.fm.
Planeta.pl została podzielona na sekcje tematyczne, w których użytkownik znajdzie najważniejsze wiadomości z zakresu polityki, rozrywki, show-biznesu, a także bieżące informacje pogodowe czy ciekawostki z życia codziennego. Artykuły uzupełniają materiały multimedialne, takie jak wideo czy jednoodsłonowe galerie.
Szata graficzna Planeta.pl jest utrzymana w żółto-czarno-czerwonej kolorystyce, a poszczególne elementy, takie jak etykiety oznaczające treści ważne, pilne lub relacjonowane na żywo, ułatwiają czytelnikom orientację w serwisie i pozwalają szybko odnaleźć najważniejsze treści. Logotyp, wraz z prostym, przykuwającym wzrok liternictwem oraz żółtym podkreśleniem, jest odzwierciedleniem głównych cech serwisu: prostoty, bezpośredniości, szybkości przekazu oraz prezentowania najważniejszych informacji.
- Planeta.pl to nowy i wyjątkowy produkt w naszym portfolio, gdzie użytkownicy znajdą newsy z Polski i świata podane w przystępny i emocjonujący sposób. Przejrzysta struktura, przyjazny layout i intuicyjna nawigacja sprawią, że czytelnicy bez trudu odnajdą tu wszystko to, czego potrzebują. Naszym celem jest wejście z Planeta.pl do czołówki serwisów informacyjnych w Polsce - tłumaczy Tomasz Sofuł, dyrektor działu online Grupy Eurozet.
Serwis zaprojektowany został zgodnie z filozofią mobile first w technologii Responsive Web Design, tak aby użytkownicy mogli z niego korzystać na desktopie, tablecie, jak i smartfonie.
Za przygotowanie, projekt graficzny i wdrożenie nowej strony odpowiedzialny był zespół online Grupy Eurozet.
Dołącz do dyskusji: Eurozet uruchamia portal Planeta.pl
Eurozet posiada niegdyś świetną markę w postaci Radia ZET. Przypomnę Panu Tomaszowi, że było to świetne źródło informacji, opiniotwórcze, cieszące się zaufaniem jakościowego audytorium, z którym liczyli się politycy. Radio ZET informacją stało. To świetne dziedzictwo pozostałe po Pau Wojciechowskim (warto przypomnieć Panu Tomaszowi S i Andrzejowi M, że ktoś taki był, miał na to świetny pomysł, który z sukcesem zrealizował. Zajrzyjcie Panowie do archiwów aby poznać lepiej tę postać, pouczyć się, dowiedzieć i odrobić kilka straconych lekcji).
A teraz nagle olać to wszystko, robimy Planeta.pl i pamiętajcie wszyscy, to nie jest nasze ostatnie zdanie! Będziemy chcieli zmonetyzować te treści pay wallem! A dziedzictwo Radia ZET? Przecież to jakieś brednie, prehistoria! Radio ZET źródłem informacji? Jakościowych treści? A na co to komu?
Ehh Pan Wojciechowski w grobie się przewraca widząc co robi ta dwójka na Żurawiej :( co news z Żurawiej, to gorszy... ile to jeszcze potrwa?