SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Gazeta Wyborcza" dzięki opisywaniu afery wizowej najbardziej opiniotwórcza we wrześniu. Rekord Wirtualnemedia.pl - ponad 1000 cytowań

Wrześniowy ranking najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce Instytutu Monitorowania Mediów otwiera "Gazeta Wyborcza". Według IMM na ten dziennik inne media powoływały się blisko 4,2 tys. razy, głównie dzięki serii artykułów o aferze wizowej. W rankingu mediów internetowych Wirtualnemedia.pl mają ponad 1000 cytowań, co jest rekordowym wynikiem. 

Na pozycję lidera wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce według IMM powraca "Gazeta Wyborcza". We wrześniu Wojciech Czuchnowski i Paweł Wroński opublikowali serię artykułów na temat kulis dymisji Piotra Wawrzyka ze stanowiska wiceministra MSZ. Autorzy jako pierwsi wskazywali, że może mieć ona związek z wizytą agentów służb specjalnych w ministerstwie oraz Centrum Decyzji Wizowych, które podlega pod MSZ. Miejsce drugie w zestawieniu zajmuje Onet, a podium uzupełnia "Rzeczpospolita".

Najwyższy wzrost w rankingu ogólnym, aż o dwadzieścia dwa miejsca, odnotował portal sportowy Meczyki.pl, cytowany blisko 1,2 tys. razy. Dziennikarze innych redakcji we wrześniu najczęściej odwoływali się do opublikowanej przez niego oraz kanał Eleven Sports rozmowy z Robertem Lewandowskim.

Wirtualnemedia.pl mają ponad 1000 cytowań

We wrześniu liderem w kategorii najbardziej opiniotwórczych portali był Onet z liczbą ponad 4 tys. powołań. Na drugim miejscu z wynikiem ponad 3,1 tys. cytowań znalazła się Wirtualna Polska. Podium tak jak miesiąc wcześniej zamyka Interia. Kolejne miejsce ze skokiem o dziesięć pozycji w górę należy do Meczyki.pl (1,2 tys. powołań).

Miejsce piąte zajmują Wirtualnemedia.pl, cytowane rekordową liczbę 1002 razy.

"GW" liderem w prasie

Tak jak w rankingu ogólnym, tak w zestawieniu prasy miejsce pierwsze zajmuje "Gazeta Wyborcza". Na drugim miejscu jest tym razem "Rzeczpospolita", miejsce trzecie zajmuje "Fakt" z wynikiem prawie 2,2 tys. wzmianek. Największy wzrost, bo aż o siedemnaście pozycji, dzięki wywiadowi z Jarosławem Kaczyńskim zanotowała "Gazeta Polska".

Spośród tygodników i dwutygodników otwiera "Viva" przed "Do Rzeczy" i "Wprost".

W kategorii miesięczników i dwumiesięczników liderem jest "Forbes", na podium znalazły się także "Press" i "Twój Styl".

Polsat News wyprzedza TVN

W kategorii stacji telewizyjnych, wrześniowym liderem rankingu IMM jest Polsat News, cytowany prawie 3 tys. razy. Druga lokata należy do stacji TVN24, we wrześniu z wynikiem prawie 2,9 tys. razy. Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje TVP Info z liczbą blisko 2,2 tys. cytowań.

Wśród stacji radiowych liderem jest RMF FM z wynikiem ponad 3,4 tys. odwołań w innych tytułach mediowych w Polsce. Na drugim miejscu w rankingu plasuje się Radio ZET z liczbą ponad 2,8 tys. powołań. Kolejne miejsce zajmuje Program I Polskiego Radia, którego informacje inne redakcje w poprzednim miesiącu cytowały 757 razy.

Skok Meczyki.pl w rankingu mediów sportowych

W nowej kategorii obejmującej media sportowe miejsce pierwsze należy do serwisu Meczyki.pl. Miejsce drugie należy do TVP Sport (1 tys. cytowań). Podium zamyka Przegląd Sportowy.

Business Insider wraca na szczyt rankingu portali o profilu ekonomiczno–biznesowym

We wrześniu na miejsce lidera zestawienia portali biznesowych awansuje Business Insider (769 cytowań). Na miejscu drugim znalazł się portal Money, podium zamyka zaś Bankier (246).

W prasie o profilu ekonomiczno–biznesowym niezmiennie na pierwszym miejscu utrzymuje się "Rzeczpospolita" (3,9 tys. odwołań). Kolejne miejsce, podobnie jak w zeszłym miesiącu, zajmuje "Dziennik Gazeta Prawna" (1,2 tys. powołań), a podium zamyka "Puls Biznesu" z liczbą 219 cytowań.

Rynek Zdrowia nadal liderem rankingu mediów o zdrowiu

Na pierwszym miejscu w zestawieniu mediów o tematyce medycznej i zdrowotnej pozostaje Rynek Zdrowia, do którego polskie media odwoływały się 125 razy. Miejsce drugie zajmuje Medonet (68 cytowań), a podium zamyka Puls Medycyny (57).

"Gazeta Krakowska" liderem w mediach regionalnych

We wrześniu inne redakcje powołując się a media lokalne najczęściej cytowały "Gazetę Krakowską". We wrześniu na jej publikacje powoływano się łącznie 106 razy. Na drugie miejsce w rankingu awansowało Radio Poznań (94 cytowania), a podium zamyka Radio Gdańsk z liczbą 88 wzmianek.

Top wydawnictwa

Miejsce pierwsze w rankingu najbardziej opiniotwórczych wydawnictw utrzymuje Ringier Axel Springer Polska, którego redakcje były cytowane przez dziennikarzy innych tytułów łącznie 9,2 tys. razy. Drugą pozycję zajmuje Agora (8,8 tys. wzmianek). Dalej na podium jest Cyfrowy Polsat z łącznym wynikiem prawie 6 tys. wzmianek.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 59 641 przekazach pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1 – 30 września 2023 roku. Od 1 września br. Instytut Monitorowania Mediów rozszerzył próbę badawczą źródeł mediowych o ponad 40 stacji telewizyjnych oraz ponad 200 rozgłośni radiowych.

Dołącz do dyskusji: "Gazeta Wyborcza" dzięki opisywaniu afery wizowej najbardziej opiniotwórcza we wrześniu. Rekord Wirtualnemedia.pl - ponad 1000 cytowań

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XDDD
Opiniotwórcza to może być jakaś gazeta z racji jej autorytetu. GW to obecnie zlew pomyj o autorytecie Faktu, SE albo Tele Tygodnia.
odpowiedź
User
Pawel
Opiniotwórcza GW jako propagandowka to podpisuje się wszystkimi kończynami jakie posiadam.
odpowiedź
User
kalafior
Donek podniesie z upadku GW, zlecając publikacje rządowych ogłoszeń i komunikatów oraz przymusowa prenumeratę w instytucjach państwowych. AAAdam już się cieszy i przyzna rudemu tytuł człowieka roku.
odpowiedź