Grupa Onet.pl kupuje NK.pl, chce rozwijać gry
Grupa Onet.pl podpisała umowę kupna portalu społecznościowego NK.pl. - To świetna szansa, żeby poszerzyć nasze portfolio i czerpać korzyści z obecnego potencjału serwisu w kontekście gier i aplikacji rozrywkowych - tłumaczy Robert Bednarski.
Portal NK.pl został wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy temu przez dotychczasowych właścicieli: spółkę Excolimp (do której należy 73 proc. jego udziałów) i kontrolujących pozostałą część założycieli serwisu.
W poniedziałek Grupa Onet.pl poinformowała, że podpisała umowę kupna całościowych udziałów NK.pl. Wartości transakcji nie podano. Żeby mogła zostać zrealizowana, musi ją jeszcze zaakceptować Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Grupa Onet.pl postrzega NK.pl przede wszystkim jako serwis z grami. - Gry online i treści z tą tematyką związane są bardzo poszukiwane przez polskich internautów. Przejęcie NK.pl to świetna szansa, żeby poszerzyć nasze portfolio i czerpać korzyści z obecnego potencjału serwisu w kontekście gier i aplikacji rozrywkowych - uzasadnia Robert Bednarski, CEO Grupy Onet.pl.
Jest to kolejna w br. akwizycja Grupy Onet.pl. W maju firma kupiła 80 proc. udziałów w serwisach Skąpiec.pl i Opineo.pl (więcej o tym).
NK.pl (wcześniej działająca jako Nasza-klasa.pl) w latach 2008-2011 była najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce, miesięcznie odwiedzanym nawet przez 12 mln użytkowników (zobacz szczegóły). W następnych latach stopniowo traciła jednak na popularności, m.in. na rzecz Facebooka. W br. serwis odwiedza już tylko 6-7 mln użytkowników i tendencja dalej jest spadkowa: w lutym było 6,6 mln, a we wrześniu - 5,2 mln.
Jesienią ub.r. w NK.pl przeprowadzono spore zwolnienia, likwidując m.in. dział badawczy i biuro sprzedaży reklam (więcej na ten temat). Portal postawił na zautomatyzowane systemy sprzedaży reklam, a wiosną br. zaczął współpracę z siecią reklamową IDMnet (więcej o tym). Pod koniec ub.r. na NK.pl pojawiły się filmy w trybie VoD z bazy serwisu Kinoplex.pl należącego do Grupy Gazeta.pl (przeczytaj o tym więcej).
Do Grupy Onet.pl należą już trzy serwisy z grami i o grach: Gry.onet.pl, Gryonline.onet.pl oraz Grydlaniej.onet.pl. Firma oferuje w nich ponad 100 gier, współpracując z ponad 30 producentami (m.in. EA, Ubisoftem i Wargaming).
We wrześniu br. strony Grupy Onet.pl dotyczące gier zanotowały 1,56 mln użytkowników i 10 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).
Dołącz do dyskusji: Grupa Onet.pl kupuje NK.pl, chce rozwijać gry