Kazimiera Szczuka składa samokrytykę po swoim pierwszym wywiadzie w RMF FM. „To było niegodne, głupie i chamskie”
- Zupełnie bezsensownie zaatakowałam gościa, przerywałam mu, krzyczałam na niego, właściwie nie dawałam mu dojść do słowa. To było niegrzeczne, niekulturalne, po prostu głupie i chamskie - przyznała Kazimiera Szczuka, odnosząc się do swojego pierwszego wywiadu w RMF FM.
W oświadczeniu Kazimiera Szczuka przyznała, że jej rozmowa z zeszłego poniedziałku z wiceministrem spraw zagranicznych Pawłem Jabłońskim „była okropna”. - Zupełnie bezsensownie zaatakowałam gościa, przerywałam mu, krzyczałam na niego, właściwie nie dawałam mu dojść do słowa. To było niegrzeczne, niekulturalne, niestosowne, niegodne, po prostu głupie i chamskie - wyliczyła publicystka.
Zapewniła, że nikt nie kazał jej wyrazić tej samokrytyki. - Hejtu się nie przestraszyłam, bo nie taki hejt przeżyłam, ale chcę, żeby było jasne, że jestem świadoma swoich czynów. Ale nie mogę ich cofnąć - zaznaczyła.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Zaprosiła na swój kolejny wywiad na antenie RMF FM, w najbliższy poniedziałek krótko po godz. 18.
Kazimiera Szczuka o swoim pierwszym wywiadzie w RMF FM pic.twitter.com/ZQa3f8hMdK
— Fakty RMF FM (@RMF24pl) September 10, 2022
- To jest nowa jakość we współczesnym, polskim dziennikarstwie i nie tylko. Lekcja pokory. Brawo - pochwalił na Twitterze oświadczenie Szczuki Tomasz Wróblewski, szef Warsaw Enterprise Institute.
- Nie chcę się licytować, kto krytykował pierwszy, ale byłem w ścisłym czubie. Bo byłem zniesmaczony. Natomiast tutaj pełen szacunek. Autorefleksja jest rzadkim darem w naszym kraju - skomentował Artur Kiełbasiński z „Dziennika Bałtyckiego”. - Uważam, że to fajne, że ktoś mający 56 lat potrafi już prawie samodzielnie stwierdzić, kiedy zachował się chamsko i niegodnie. Jeszcze z 20 lat i może będzie też już hamować takie zachowania. Dajmy szansę, kochani - napisał Łukasz Zboralski z „Do Rzeczy”.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rmf-24-jesienna-ramowka-kto-na-antenie ##
Kazimiera Szczuka zaczyna cykl wywiadów w RMF FM
Rozmowa Kazimiery Szczuki z wiceministerm Pawłem Jabłońskim dotyczyła przede wszystkimo ogłoszonego kilka dni wcześniej raportu o stratach Polski wyrządzonych przez Niemcy w czasie II wojny światowej (przygotował go zespół pod kierownictwem posła PiS Arkadiusza Mularczyka) i zapowiedzi, że nasz kraj będzie się za nie domagał 6,2 bln zł odszkodowania.
Za sposób prowadzenia rozmowy Szczuka została mocno skrytykowana, także przez dziennikarzy aktywnych na Twittrze. Przedstawiciele RMF FM nie odnieśli się do tych komentarzy.
Był to pierwszy wywiad Szczuki na antenie rozgłośni. Publicystka w gronie gospodarzy wywiadów emitowanych krótko po godz. zastąpiła Biankę Mikołajewską, która ze stacją rozstała się w czerwcu br.
Kazimiera Szczuka wcześniej w TVN, bez sukcesów w polityce
„Popołudniowa rozmowa w RMF FM” powróciła na antenę RMF FM we wrześniu. W latach 2016-2021 jej gospodarzem był Marcin Zaborski, który w zeszłym roku opuścił rozgłośnię i przeszedł do TVN24. Jesienią 2021 roku stacja postanowiła, że każdego dnia rozmowę poprowadzi inny dziennikarz. Poza Szczuką są to obecnie Tomasz Terlikowski, Paweł Balinowski, Piotr Salak i Marek Tejchman.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/marcin-jedrych-koniec-rmf-fm-programy-gdzie-slychac-plebiscyt-240-artystow-wszech-czasow ##
Do tej pory Szczuka publikowała swoje teksty m.in. w „Gazecie Wyborczej” czy kwartalniku „Res Publika Nowa”. Występowała też w telewizji. W 2001 roku zadebiutowała na szklanym ekranie w magazynie kulturalnym „Dobre książki”, który prowadziła z Witoldem Beresiem i Tomaszem Łubieńskim. W Telewizji Polskiej była też jedną z osób prowadzących „Pegaz”. Później przeszła do TVN, gdzie była gospodynią teleturnieju „Najsłabsze ogniwo”, a tam i w TVN24 razem z Krzysztofem Kłosińskim prowadziła magazyn poświęcony literaturze „Wydanie II poprawione”.
Szczuka angażuje się też w działalność polityczną. Była w gronie osób zakładających partię Zieloni 2004, z której wystąpiła po kilku latach. W 2014 roku startowała (jako bezpartyjna) bez sukcesu w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list komitetu Europa Plus Twój Ruch. W 2015 roku wstąpiła do Twojego Ruchu - partii Janusza Palikota. W tym samym roku startowała do Sejmu jako kandydatka Zjednoczonej Lewicy w okręgu krakowskim. Po porażce wyborczej ZL odeszła z partii.
Dołącz do dyskusji: Kazimiera Szczuka składa samokrytykę po swoim pierwszym wywiadzie w RMF FM. „To było niegodne, głupie i chamskie”