SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kino Świat w całości w rękach Canal+

Grupa Canal+ finalizuje zakupu pozostałych 14 proc. akcji dystrybutora kinowego Kino Świat. W wyniku zawartej transakcji Canal+ Polska stał się wyłącznym właścicielem Kino Świat. 

Prezesem zarządu spółki pozostaje Urszula Piasecka, a wiceprezesem odpowiedzialnym za sprawy finansowe – Marta Pałucka. Z dniem 1 listopada do zarządu spółki powołany zostanie Karl-Helmut Friz ze Studio Canal. Dotychczasowi właściciele mniejszościowi – Tomasz Karczewski i Marcin Piasecki pozostaną w zarządzie spółki.

Przewodniczącą rady nadzorczej pozostaje prezes zarządu i dyrektor generalna Canal+ w Polsce – Edyta Sadowska, wiceprzewodniczącą – Agnieszka Gotlibowska-Horoszczak, dyrektor działu Prawnego nadawcy. W składzie rady nadzorczej pozostaje również dyrektor zarządzająca Studio Canal oraz zastępca CEO Grupy Canal+ – Anna Marsh.

Odwołani zostali natomiast reprezentujący dotychczasowych wspólników mniejszościowych Paweł Karczewski i Piotr M. Krawczyński.

Zobacz: Rosną przychody Grupy Canal+

Canal+ od kilku lat udziałowcem Kina Świat

Canal+ Polska był większościowym udziałowcem Kino Świat od listopada 2019 roku, kiedy nabył 70 proc. udziałów od dotychczasowych właścicieli Tomasza Karczewskiego i Marcina Piaseckiego. W lipcu 2021 roku Canal+ Polska zwiększył posiadany większościowy pakiet udziałów w spółce Kino Świat do 86 proc. Aktualnie posiada 100 proc. udziałów.

Kino Świat to dystrybutor filmów w Polsce działający na wszystkich polach eksploatacji filmów  m.in. kino, , video na życzenie (VOD), telewizja i wydania video (DVD/Blu-ray). Oprócz dystrybucji Kino Świat jest również aktywny w obszarze produkcji i koprodukcji filmów polskich.

Kino Świat jest m.in. dystrybutorem „Zielonej Granicy”, serii „Listy do M.” „Pitbulla”, „Dziewczyn z Dubaju”, „Furiozy”, „Magnezji” czy innych, docenianaych przez widzów i krytyków filmów: „Fuga”, „Boże Ciało”, „Ostatnia rodzina”, „Body/ciało” oraz wielu innych. 

Dołącz do dyskusji: Kino Świat w całości w rękach Canal+

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwator
Nie ma to jak kupić za ogromne pieniądze dużego dystrybutora i sprawić, że z najważniejszego gracza na rynku stał się zupełnym bez znaczeni podmiotem, którego omijają wszyscy producenci.
13 2
odpowiedź
User
Moherokomuch
Nie wiem czy to pech (bo pandemia i tym podobne) czy amatorszczyzna w podejmowaniu decyzji zakupowych i zarządzaniem, ale tak jak w komentarzu powyżej, jestem niemalże w szoku, że przed zakupem Kino Świat był właściwie największym dystrybutorem w Polsce i miał największe hity rodzimego rynku. Po zakupie zyski zmalały diametralne, bo ich filmy są drastycznie rzadziej oglądane. Tym bardziej też dziwi mnie powiększenie udziału C+ do full opcji. To kompletnie nie ma sensu. Gratuluję natomiast tym, którzy to w odpowiednim momencie sprzedali gdy firma była na szczycie. Tak się robi biznes i przy okazji niechcący wrzuca kupującego na minę.
8 0
odpowiedź
User
Jacek35463
Kino Świat jest "zarządzane" przez niemalże same kobiety, więc nic dziwnego, że tak nisko upadło
9 5
odpowiedź