Koniec Radia PiN, znikają audycje i ludzie. Wkrótce Muzo.fm
Dziś po raz ostatni Radio PiN wyemituje dotychczasowe audycje. Ze stacją żegnają się prawdopodobnie wszyscy dziennikarze i prowadzący - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Rozgłośnia zmienia się w Muzo.fm, które tworzyć ma była ekipa Eski Rock.
W środę - o zdjęciu z anteny dotychczasowych audycji - dowiedział się zespół Radia PiN. Tomasz Kin, prowadzący pasmo “Rezerwat”, Piotr Wardziak, gospodarz “Dobrego programu gospodarczego” oraz Maciej Ulewicz, prowadzący audycję “Ulewiczas”, zaczęli już wczoraj żegnać się ze słuchaczami. Dziś ich audycje pojawią się na antenie rozgłośni po raz ostatni, jutro nie będzie już kolejnego wydania programu Karoliny Korwin-Piotrowskiej „Bez cukru”.
Z naszych informacji wynika, że z Radia PiN odchodzą dotychczasowi dziennikarze i prowadzący - mają trzy miesiąca wypowiedzenia. W rozgłośni zostać ma jednak np. dyrektor muzyczny Marcin Sobesto.
Od piątku na antenie rozgłośni prezentowana prawdopodobnie będzie głównie muzyka, nie wiadomo czy i jakie audycje się pojawią w ramówce. Docelowo Radio PiN zmienić ma nazwę na Muzo.fm, na co we wtorek zgodziła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Od 15 września dyrektorem programowym stacji jest Marcin Bisiorek, szef muzycznej stacji Muzo.tv
- Nadawca oświadczył, że zmiana nazwy nie wpłynie na realizację dotychczasowych zobowiązań koncesyjnych - informuje Wirtualnemedia.pl Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRiT. Koncesja dla rozgłośni - mimo zmiany nazwy - nadal bowiem nakazuje jej emisję programu o charakterze informacyjno-biznesowo-muzycznym. Nie wiadomo, jak nadawca zamierza to realizować.
Jak ustaliliśmy, od 1 października br. pracę w Muzo.fm rozpoczną Arkadiusz Frąckowiak, Robert Zawieja i Konrad Olszewski, którzy do końca czerwca br, związani byli z Eską Rock (dowiedz się więcej).
Pewne jest, że Muzo.fm zacznie grać rocka i ambitny pop, czyli taką samą muzykę, jaką prezentować będzie nowy kanał Muzo.tv (rusza 26 września br, dowiedz się więcej). Do modyfikacji oferty muzycznej nie jest potrzebna zmiana koncesji, bo nastąpiła ona już w marcu br. Wtedy KRRiT wpisała do koncesji stacji muzykę rozrywkową (wcześniej był w niej tylko jazz i muzyka około jazzowa). Stało się to kilka miesięcy po tym jak PiN zaczął grać utwory popowe kosztem jazzu, chillout, lounge czy electro (więcej na ten temat).
Radio PiN należy do Zygmunta Solorz-Żaka, właściciela Telewizji Polsat. Powstało w 2002 roku jako lokalna stacja nadająca w Warszawie. Obecnie nadaje też Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Kielcach, Bydgoszczy, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie. Z danych Radio Track wynika, że w okresie od czerwca do sierpnia br. udział stacji w rynku wyniósł 0,1 proc. (więcej na ten temat).
Dołącz do dyskusji: Koniec Radia PiN, znikają audycje i ludzie. Wkrótce Muzo.fm