KRRiT ogłosiła konkursy na dwie częstotliwości w Szczecinie
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkursy na wolne częstotliwości w Szczecinie - na 97,5 MHz oraz na 98,9 MHz.
Nadawcy zainteresowani rozpowszechnianiem programu radiowego w Szczecinie mogą ubiegać się o koncesję o charakterze uniwersalnym i lokalnym zasięgu - na 97,5 MHz lub uniwersalnym, z tematyką społeczno-polityczną – na 98,9 MHz.
Wymagania konkursowe, jakie muszą spełnić podmioty, by uzyskać zgodę na rozpowszechnianie programu na częstotliwości 97,5 MHz na okres 10 lat to: program zawierający różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę, z tematyką lokalną dotyczącą Szczecina i innych miejscowości objętych zasięgiem nadawania.
Dodatkowo, program ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę, ma zawierać audycje i przekazy słowne poświęcone tematyce lokalnej dotyczącej Szczecina i okolic, nadawać własne lokalne serwisy informacyjne oraz publicystykę na temat lokalnych problemów z zakresu zagadnień społecznych, politycznych, gospodarczych, sportowych, dotyczących lokalnej społeczności, kultury i historii regionu (w tym twórczości ludowej i muzyki ludowej w wykonaniu lokalnych/regionalnych zespołów ludowych) oraz informacje lokalne.
Z kolei wymagania dla nadawcy zainteresowanego częstotliwością 98,9 MHz to: 30 proc. tygodniowego czasu antenowego muszą zawierać audycje słowne i inne przekazy słowne (w godzinach 6-23); program ma zawierać audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnototwórcze uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę.
Audycje i inne przekazy niepochodzące od nadawcy ani na jego zamówienie nie mogą stanowić więcej niż 33 proc. dobowego czasu nadawania programu w godzinach 6-23.
O koncesję mogą ubiegać się nowe podmioty na rynku radiowym lub ci nadawcy, którzy chcą poszerzyć zakres swojej działalności.
Spytaliśmy szefa i założyciela stacji Krzysztofa Skowrońskiego o zainteresowanie 103,9 MHz oraz 96,8 MHz. - Każde ogłoszenie KRRiT będziemy uważnie czytać i jeżeli będziemy mogli, weźmiemy udział w konkursie na wszystkie częstotliwości, na jakie nas będzie stać. Potencjalnie jesteśmy zainteresowani - skomentował w rozmowie z Wirtualnemedia.pl szef Radia Wnet.
Dołącz do dyskusji: KRRiT ogłosiła konkursy na dwie częstotliwości w Szczecinie