SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mecz Polska-Portugalia hitem weekendu. 4 mln widzów na antenach TVP

Prawie 4 mln widzów obejrzało w sobotę wieczorem transmitowany na antenach TVP mecz piłki nożnej Ligii Narodów UEFA, w którym reprezentacja Polski przegrała z reprezentacją Portugalii. Ilu widzów obejrzało spotkanie online?

Polacy przegrali z Portugalią (fot. AKPA) Polacy przegrali z Portugalią (fot. AKPA)

Rozegrane w sobotę 12 października na stadionie PGE Narodowym w Warszawie spotkanie rozpoczęło się o 20.45, ale w TVP1 już o 20.25 ruszyło sportowe studio, które prowadził Mateusz Borek.

Jak podała w poniedziałek Telewizja Polska, powołując się na dane Nielsena, mecz polskiej kadry z Portugalczykami obejrzało na głównej antenie TVP ponad 2,9 mln widzów, co przełożyło się na 25 proc. udziałów stacji w telewizyjnym rynku w grupie wszystkich widzów.

W TVP Sport piłkarski pojedynek biało-czerwonych pod wodzą Roberta Lewandowskiego z zespołem prowadzonym przez Cristiano Ronaldo obejrzało 1,1 mln odbiorców, co dało kanałowi 9,7 proc. udziału w rynku.

W sumie na obu antenach TVP mecz obejrzało 4 mln osób, a wielu śledziło trzecie spotkanie Polaków w tegorocznej Lidze Narodów online, oglądając transmisję w serwisach internetowych. Jak podaje m.in. na stronach Centrum Informacji TVP: “Poza domem (OOH - out of home viewing) mecz zgromadził kolejne 600 tys. widzów. W serwisach internetowych TVP: w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, smart TV i hBBTV transmisja miała ponad 680 tys. odtworzeń”

Polska przegrała z Portugalią

Reprezentacja Polski przegrała sobotni mecz 1:3. Gola dla Portugalii strzelił najpierw Bernardo Silva (26 minuta), a niedługo potem Cristiano Ronaldo (37 minuta). Zwycięstwo Portugalczyków przypieczętowała samobójcza bramka Jana Bednarka na dwie minuty przed końcem meczu. Honorowego gola dla Polaków w 78 minucie meczu strzelił Piotr Zieliński.

Dołącz do dyskusji: Mecz Polska-Portugalia hitem weekendu. 4 mln widzów na antenach TVP