Można składać kandydatury na członków rad programowych w mediach publicznych
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaprosiła organizacje społeczne do zgłaszania kandydatów do rad programowych działających w spółkach publicznej radiofonii oraz w oddziałach terenowych spółki Telewizja Polska SA. Czteroletnie kadencje wielu z nich upływają w ostatnim kwartale br.
Sposób powoływania rad programowych określa przepis zawarty w art. 28a ust. 1 ustawy z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji, który stanowi: „Rady programowe publicznej radiofonii i telewizji liczą 15 członków, których powołuje Krajowa Rada; 10 członków rady programowej reprezentuje ugrupowania parlamentarne. Pozostałych 5 powołuje z grona osób legitymujących się dorobkiem i doświadczeniem w sferze kultury i mediów”.
KRRiT, która ma obowiązek wskazania do każdej z rad po pięciu kandydatów, przy podejmowaniu decyzji zamierza rozważyć propozycje zgłaszane przez organizacje społeczne.
Zgłoszenia powinny zawierać CV kandydatów i ich pisemną zgodę na wybór do konkretnej rady programowej. Należy je przesyłać do 31 sierpnia br. na adres: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa.
Terminy upływających kadencji rad programowych działających w wymienionych poniżej spółkach publicznej radiofonii oraz w oddziałach terenowych spółki Telewizja Polska SA:
Dołącz do dyskusji: Można składać kandydatury na członków rad programowych w mediach publicznych