Nowa Komisja Etyki TVP
Zarząd Telewizji Polskiej powołał członków na czwarta kadencję
Zarząd Telewizji Polskiej S.A. powołał członków Komisji Etyki czwartej kadencji. Komisja Etyki czuwa nad przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej w telewizji publicznej, które od 1996 roku obowiązują pracowników i współpracowników. Kadencja komisji trwa 2 lata.
W skład Komisji Etyki weszli: Andrzej Matynia, Krystyna Jędrzejewska, Krzysztof Miklaszewski, Stanisław Pieniak, Anna Wójcik - Rydlewska, Halina Marszałek - Mrozowska, Jadwiga Nowakowska. Pierwsze dwie osoby pracowały w czasie poprzedniej, trzeciej kadencji Rady Etyki TVP. Funkcję przewodniczącego sprawuje każdy z członków Komisji, zmieniając się co trzy miesiące. Pierwszy przewodniczący zostanie wyłoniony podczas inauguracyjnego posiedzenia Komisji Etyki nowej kadencji.
Andrzej Matynia - zastępca kierownika Redakcji Publicystyki Kulturalnej TVP1. W TVP pracuje od 1977 roku (wcześniej, w latach 1970-77 w Programie III PR). Był m.in. redaktorem zamawiającym w Telewizji Edukacyjnej. Laureat nagród w konkursach na reportaż radiowy. Autor filmów dokumentalnych i reportaży filmowych, publicysta, krytyk sztuki.
Krystyna Jędrzejewska - komentator - p.o. zastępcy kierownika Zespołu "Panoramy". Z TVP związana jest od 1987 roku (wcześniej od 1981 r. redaktor depeszowy PR). W latach 1987-91 była redaktorem depeszowym w "Panoramie Dnia", a następnie wydawcą "Panoramy".
Krzysztof Miklaszewski - komentator Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych. W latach 1972-1991 w OTV Kraków był m.in. dyrektorem Teatru TV, kierownikiem Redakcji Publicystyki Kulturalnej i reżyserem telewizyjnym. Od 1991 roku pracuje w Zakładzie Głównym TVP. Pełnił m.in. funkcję kierownika Działu Publicystyki Kulturalnej TVP 1. Autor telewizyjnych cykli: "Twarze teatru" (50 portretów tzw. aktorów prowincjonalnych - Złoty Ekran 1977) i "Anatomia spektaklu" (1974-84, ukazująca pracę najwybitniejszych polskich reżyserów) oraz wielu reportaży i dokumentów poświęconych kulturze.
Stanisław Pieniak - kierownik Zespołu Projektowania i Wydawnictw Ośrodka Szkolenia - Akademii Telewizyjnej. Z TVP związany od 1963 roku. Pełnił m.in. obowiązki realizatora, reżysera, zastępcy dyrektora Dyrekcji Programów Informacyjnych, producenta. Kontraktowy wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa UW oraz w Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest autorem i reżyserem ponad 60 filmów i programów telewizyjnych - w tym 6 spektakli Teatru TV. Anna Wójcik-Rydlewska - kierownik Redakcji Publicystyki i Edukacji TVP2. Od czasu podjęcia pracy w TVP w 1976 roku była m.in. zastępcą kierownika Działu Reportażu i Filmu Dokumentalnego TVP2 (1988-1990), zastępcą sekretarza programowego TVP2 (1992-94) i sekretarzem programowym TVP2 (1994-96). Autorka filmów dokumentalnych do cyklu "Polacy" (m.in. filmu "Pięć epizodów z życia aktora" - sylwetka Andrzeja Łapickiego i cyklu wspomnień Jerzego Waldorffa "Połowy na rzece wspomnień").
Halina Marszałek-Mrozowska - kierownik zespołu Telewizyjnego Uniwersytetu Otwartego w TVP3 Regionalnej. W TVP jest zatrudniona od 1977 roku. W latach 1996-2000 była dyrektorem Ośrodka Szkolenia i Analiz Programowych. Autorka wielu biuletynów i analiz warsztatowych dla dziennikarzy telewizyjnych oraz felietonów poświęconych kulturze języka w mediach.
Jadwiga Nowakowska - dziennikarz-publicysta. Z TVP związana jest od 1984 roku. Autorka wielu programów i filmów, zwłaszcza o tematyce edukacyjnej. Zrealizowała ponad 100 filmów i reportaży o historii polskiej arystokracji. Jest też autorką reportaży i filmów o historii i sytuacji społecznej mniejszości narodowych.
Dołącz do dyskusji: Nowa Komisja Etyki TVP