Pływające kino Samsunga
Nietypowa akcja eventowa Samsunga
Przez cały sierpień w największych mazurskich portach wyświetlane będą najlepsze filmy marynistyczne oraz związane z tematyką żeglarską. Kino letnie, pływające po jeziorach jest ogromnym pontonem - drukarką i jest całkowicie bezpłatne i ogólnodostępne.
"Rozkład jazdy" kina:
1 - 5 sierpnia - Ruciane-Nida, Przystań Pod Dębem
8 -12 sierpnia - Mikołajki, Wioska Żeglarska
14 -18 sierpnia - Giżycko, Przystań LOK
20 - 14 sierpnia - Sztynort, Przystań T.I.G.A.
26 - 30 sierpnia - Węgorzewo, Port Keja
W programie:
"Rejs" reż Marek Piwowski
"Wind" reż. Carroll Ballard
"Nóż w wodzie" reż. Roman Polański
"Piraci z Karaibów" reż. Gore Verbinski
"Wielki błękit" reż Luc Besson
"Gniew oceanu" reż. Wolfgang Petersen
"Piraci" reż. Roman Polański
"Titanic" reż James Cameron
"Pan i władca" reż Peter Weir
"Gdzie jest Nemo?" reż. Andrew Staton
Projekcje rozpoczynają się o godzinie 20.00.
Akcja jest dalszą cześcia nietypowych promocji drukarek laserowych przygotowanych przez Samsung Electronics Polska i Eskadra BTL. Akcja SAMSUNG RIVER CHALLENGE zakończyla się dużym zainteresowaniem oraz ciekawymi badaniami ekologicznymi Wisły i Odry.
"Samsung River Challenge - drukarki na fali" - spektakularny, rzeczny event niedawno zakończył się w Gdańsku i Szczecinie, jednak będąca jego częścią akcja ekologiczna - trwa nadal.
Organizatorem wyścigu ogromnych pontonów w kształcie drukarek było Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych, Generalnym Sponsorem - Samsung. W czasie dwóch tygodni, dwie załogi - żeńska i męska ścigały się Wisłą i Odrą, równolegle. Trasa była podzielona na odcinki specjalne, tak, aby zniwelować wpływ długości trasy, przeszkód niezależnych od działań zawodników i różnic pomiędzy rzekami. Dla niektórych zaskoczeniem było, że w wyścigu zwyciężyła załoga dziewcząt!
Wyścig pontonów był niezapomnianą przygodą dla jego uczestników, ciekawostką dla obserwatorów i kibiców, spektakularną i nietypową kampanią promocyjną drukarek firmy Samsung, ale także - akcją ekologiczną. Dzięki porównawczym badaniom czystości wody w Wiśle i Odrze przeprowadzanym w większych miastach na trasie wyścigu uwaga społeczeństwa została skierowana na ich stan - jak się okazało, nie tak zły jak się powszechnie uważa. Celem akcji ekologicznej było uświadomienie szerokiemu audytorium stanu czystości dwóch największych polskich rzek i zachęcenie społeczeństwa do "powrotu nad rzeki". Załogi Samsung River Challenge pobierały próbki wody i przekazywały je Wojewódzkim Inspektoratom Ochrony Środowiska - w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie i Gdańsku. Wszystkie te inspektoraty wyraziły aprobatę, chęć współpracy i pełne poparcie dla akcji.
Badania zaowocowały opracowaniem raportu stanu czystości Wisły i Odry, który udostępniany jest mediom w całej Polsce.
Dołącz do dyskusji: Pływające kino Samsunga