SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef Radia Poznań i Polskiej Fundacji Narodowej wiceprezesem Lotos Terminale

Filip Rdesiński zaczął pracę jako wiceprezes Lotos Terminale, spółki zależnej państwowego Lotosu. Poprzednio był prezesem Polskiej Fundacji Narodowej, a przedtem pełnił taką funkcję w Radiu Poznań.

Filip Rdesiński, fot. TV RepublikaFilip Rdesiński, fot. TV Republika

Funkcję wiceprezesa Lotos Terminale Filip Rdesiński objął z początkiem września. Lotos Terminale to spółka zależna Lotosu kontrolowanego przez skarb państwa, zajmuje się magazynowaniem i dystrybucją paliw w całym kraju.

Biuro prasowe Lotosu przekazało „Gazecie Wyborczej”, że Filip Rdesiński został wiceprezesem Lotos Terminale, po tym jak „przeprowadzone zostało przez radę nadzorczą spółki oficjalne postępowanie kwalifikacyjne”.

Rdesiński zarządzał Polską Fundacją Narodową i Radiem Poznań

Od lipca ub.r. do końca czerwca br. Filip Rdesiński był prezesem Polskiej Fundacji Narodowej. Rezygnując z tej funkcji, tłumaczył: „Decyzja ta podyktowana jest względami zawodowymi. Już niebawem czekają mnie nowe wyzwania”.

Na początku lipca do zarządu Polskiej Fundacji Narodowej zostali powołani Marcin Zarzecki (na stanowisko prezesa) i Michał Góras. Obaj poprzednio pracowali w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przed przejściem do PFN Filip Rdesiński przez 2,5 roku był prezesem Radia Poznań (do 2017 roku działającego pod nazwą Radio Merkury). Wcześniej Rdesiński kierował tą rozgłośnią od czerwca do października 2010 roku. Ponadto pracował jako dziennikarz „Gazety Polskiej”, Niezależna.pl i „Wiadomości” TVP.

Rdesiński to kolejny menedżer, który z mediów publicznych przeszedł do innych firm lub instytucji podlegających państwu. W połowie br. Piotr Chęciński, poprzednio dyrektor portalu Polskiego Radia, objął nowo utworzone stanowisko dyrektora komunikacji korporacyjnej w KGHM Polska Miedź. Klaudiusz Pobudzin, od stycznia 2016 do stycznia ub.r. związany z Telewizją Polską (m.in. jako reporter „Wiadomości”, szef „Teleexpressu” i dyrektor TAI), na początku br. został szefem biura prasowego Energi.

Adam Chlebowicz, od kwietnia 2016 do maja 2017 roku dyrektor radiowej Trójki, w połowie 2017 roku został zastępcą dyrektora biura edukacji narodowej w Instytucie Pamięci Narodowej. Natomiast Artura Dmochowskiego, który od maja 2016 roku do października 2017 roku był prezesem Polskiej Agencji Prasowej, w maju ub.r. powołano na ambasadora Polski w Czarnogórze.

Dołącz do dyskusji: Były szef Radia Poznań i Polskiej Fundacji Narodowej wiceprezesem Lotos Terminale

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zzz
Czemu ci wybitni pisowscy menadżerowie nawet nie próbują szukać pracy na wolnym rynku?
odpowiedź
User
autor nieznany
Czemu ci wybitni pisowscy menadżerowie nawet nie próbują szukać pracy na wolnym rynku?


Bo to genetyczni patrioci chcący się poświęcić dla Polski i Polaków.
odpowiedź
User
Cech
Jeden z najleprzych Polskich managerów z najwiękrzym doświadczeniem w odpowiedzialnym zarządzaniu dużymi projektami. Wielka strata dla Polskiej gospodarki, ale może jeszcze da się przekonać i wróci, bo teraz są czasy dla innowatorów.
odpowiedź