SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio SuperNova zmienia ramówkę, będzie grać disco polo

Od poniedziałku, 7 lutego Radio Supernova będzie grać zgodnie z nową ramówką. Pasma programowe będą dłuższe, a w playliście pojawią się piosenki disco polo. - Poszerzamy bazę muzyczną. Stawiamy na muzykę wyrazistą, różnorodną, ale zarazem spójną i energetyczną - mówi Paweł Szaniawski, szef Radia SuperNova. W ostatnim badaniu rozgłośnia miała rekordowo niską słuchalność.

Nie minął jeszcze rok od startu rozgłośni, a już szykują się w niej duże zmiany. Radio SuperNova zadebiutowało w eterze 5 maja 2021 r. i zastąpiło na tych samych częstotliwościach nadające od 1992 r. Radio Wawa. Zapowiadano wówczas, że w stacji pojawią się "najlepsze polskie przeboje, nowe brzmienia, wartościowy kontent i tematy, które emocjonują słuchaczy". Ramówkę miały wypełnić rodzime hity z lat 80., 90. i tych, które powstały po roku 2000. SuperNova zapowiadała, że postawi także na promocję nowych brzmień i art popu.

Teraz zmienia koncepcję. - Przeprowadziliśmy szczegółowe badania preferencji naszych słuchaczy i w konsekwencji wprowadzamy kolejny etap zmian programowych, m.in. w zakresie brzmienia stacji - mówi Paweł Szaniawski, prezes w spółkach, do których należą koncesje Radia SuperNova. - Poszerzamy naszą bazę muzyczną. Stawiamy na muzykę wyrazistą, różnorodną, ale zarazem spójną i energetyczną. Będzie to miks pozytywnej i dynamicznie brzmiącej muzyki, zarówno starsze hity z lat 90. aż po utwory współczesne, melodyjny rock, pop i dance.

Jak dodaje Szaniawski, piosenki disco polo pojawią się na antenie, ale nie będą dominować.

Nowa ramówka Radia SuperNova: dłuższe pasma, Monika Król w weekendy

Stacja oprócz muzyki wprowadza także zmiany w ramówce. - Jeśli chodzi o działania programowe, to również wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy i wprowadzamy delikatne zmiany - informuje Anna Paluszek, dyrektor programowa Radia SuperNova.

Poranny program (w godz. 6-9) poprowadzi Kuba Adamiak przy wsparciu producenta Pawła Bogaja. W paśmie nadawanym w godz. 9-14 słuchacze usłyszą Kasię Żochowską i Dawida Wajdę. Godzinę wcześniej niż dotąd rozpocznie się popołudniowy program, którego gospodarzami nadal będą Kamil Kowalski i Piotr Jachim. W tym paśmie pojawi się również "SuperTemat" przygotowywany przez Artura Jarząbka (dotąd nadawany w godz. 12-13). Będzie poruszać "sprawy emocjonujące słuchaczy". Wieczorami (w godz. 18-21) za sterami Radia SuperNova usiądzie Mateusz Kwiatkowski.

Zgodnie z nową ramówką Monikę Król będzie można usłyszeć tylko w weekendy. Jej program w godz. 10-15 wypełnią rozmowy z aktorami, sportowcami i gwiazdami polskiej muzyki. Lista przebojów "Super 13" zamiast w soboty będzie teraz nadawana w niedziele w godz. 19-21. W tym czasie mają być prezentowane wywiady szefa muzycznego stacji Pawła Wiszniewskiego.

W programie Radia SuperNova nadal emitowane będą felietony Marcina Śliwy "Śliwką w kompot" oraz "Niewydarzenia" Piotra Gumulca z kabaretu Chyba. Radio SuperNova podkreśla, że nadal rozwija działalność podcastową. Na swojej stronie i w aplikacji są dostępne m.in. nagrania poświęcone zdrowiu "SuperZdrowi" Kasi Żochowskiej, podcast olimpijski na temat zimowych igrzysk w Pekinie czy SuperNova o muzyce.

SuperNova z dużo niższą słuchalnością niż Radio Wawa

Jak informowaliśmy w pierwszej połowie stycznia, według ostatniego badania Radio Track Radio SuperNova odnotowało najgorszy wynik w historii (biorąc pod uwagę także wyniki Radia Wawa). Jej udział słuchania w okresie październik-grudzień 2021 r. spadł do 0,6 proc. Rok wcześniej w analogicznym okresie stacja notowała słuchalność na poziomie 1,7 proc. Z kolei w ostatnim kwartale 2015 r. Radio Wawa, które nadawało na tych samych częstotliwościach, miało dwukrotnie wyższą słuchalność niż obecnie. Radio Wawa przed zmianą w SuperNova grała na antenie disco polo.

Grupa ZPR Media, do której należy Radio SuperNova, informowała w zeszłym roku, że chciała zmienić nazwę Radia Wawa, która początkowo nadawała tylko w Warszawie, by nie kojarzyła się jedynie ze stolicą, skoro program nadaje też w innych miastach Polski. SuperNova oprócz Warszawy jest słyszalna w analogowym eterze także w Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Koninie oraz w Kielcach. Grupa ZPR Media zgodę na zmianę nazwy stacji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji otrzymała pod koniec 2020 r.

Nadawca Radia SuperNova - spółka International Communication - w 2020 r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 5,5 proc. do 4,97 mln zł i zysku netto z 323 do 602,6 tys. zł. Właścicielem stacji SuperNova jest Grupa Radiowa Time (wchodząca w skład Grupy ZPR Media), do której należą m.in. Eska Rock, Eska, Vox FM oraz Radio Plus.

Dołącz do dyskusji: Radio SuperNova zmienia ramówkę, będzie grać disco polo

68 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ahahha
o losie, roku nie wytrwali
odpowiedź
User
Nie mogę się powstrzymać
Hahahaha hahahaha ahahahaha
odpowiedź
User
grupaPZPRmedia
kolejny wielki sukces genialnego stratega radiowego zapocońca, jego przybocznego paluszka wskazującego i wiszni super specjalisty z ptasim intelektem, ale za to w super ciuchach od gucziego i armaniego
odpowiedź