SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Wnet rozpoczęło nadawanie w Łodzi bez lokalnych serwisów informacyjnych

W Łodzi oficjalnie rozpoczęło nadawanie Radio Wnet. W paśmie nie będzie łódzkich serwisów informacyjnych, ale program będzie miał charakter lokalny - powiedział redaktor naczelny Radia Wnet Krzysztof Skowroński.

Próby emisyjne Radio Wnet w Łodzi trwały od dawna, a rozgłośnia, jeszcze jako stacja wyłącznie internetowa, często gościła nie tylko na Piotrkowskiej. "Wnet w Łodzi na częstotliwości 106,1 FM, zaczęło nadawać na początku sierpnia tego roku. Teraz oficjalnie powiedzieliśmy Łodzi +Dzień dobry+" – podkreślił w poniedziałek rano Skowroński.

"Jesteśmy radiem łódzkim - tak, jak jesteśmy radiem szczecińskim, bydgoskim, krakowskim, wrocławskim, lubelskim, białostockim i oczywiście warszawskim" - wymieniał. "Chcemy, aby życie kulturalne, społeczne, polityczne, gospodarcze w tych miastach się niejako połączyły" - zaznaczył. "Na przykład, aby o premierach i spektaklach teatru łódzkiego było słychać w tych wszystkich miastach. Aby ludzie się poznawali, aby energia, za pomocą radia, przepływała z miasta do miasta" – zadeklarował szef Radia Wnet.

"W Łodzi, na Piotrkowskiej zakończyła się letnia Wielka Wyprawa Radia Wnet, która prowadziła przed wszystkie miasta objęte naszym zasięgiem" – poinformował. "Ta mała sieć radiowa jest bardzo potrzebna lokalnym społecznościom" – przekonywał. "Chociaż postrzega nas się, jako radio prawicowe, czego nie ukrywamy, jesteśmy rozgłośnią otwartą na poglądy, mamy też sekcję, którą żartobliwie nazywamy +sekcją lewacką+, bo programy u nas prowadzi m.in. Jan Śpiewak" – argumentował.

Skowroński pytany, co w przyszłości znajdzie się w programie łódzkiego Radia Wnet, odpowiedział, że wie, czego w nim na pewno nie będzie. "Nie zamierzamy konkurować z innymi miejscowymi stacjami, jeśli chodzi o lokalne serwisy informacyjne. Nie będzie ich, ale zamierzamy podawać wiadomości lokalne, tyle, że w inny sposób. Chcemy mówić o elementach, które są ważne i jest w nich dużo energii oraz dużo radości" – powiedział.

"Oferujemy Łodzi radość tworzenia radia, a mamy nadzieję, że Łódź zaoferuje Radiu Wnet sporo, nie tylko film, ale na przykład ciekawe tematy gospodarcze" – podsumował Skowroński.

Radio Wnet utworzono jako rozgłośnię internetową w 2009 roku. Nadaje program określany jako uniwersalny. Po latach emisji w sieci lub tymczasowych częstotliwościach, w 2018 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Radiu Wnet koncesje na nadawanie w stolicy i Krakowie, a w 2019 r. w sześciu innych dużych miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Wrocławiu. Siedzibą rozgłośni jest Warszawa.

W okresie od lutego do lipca br. Radio Wnet miało w Warszawie 0,7 proc. udziału w rynku radiowym (zajęło ostatnie miejsce), w Krakowie - 0,4 proc. (przedostatnie miejsce), a we Wrocławiu - 0,2 proc. (ostatnie miejsce).

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet rozpoczęło nadawanie w Łodzi bez lokalnych serwisów informacyjnych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dabfan
Proponuję zwiększyć zasięg we Wrocławiu. Bo jest katastrofa
odpowiedź
User
Słuchacz Szwedzka WŁW
Proponuję zwiększyć zasięg we Wrocławiu. Bo jest katastrofa

Potwierdzam. Dobre radio i muzyka, ale ze dobrym odbiorem problem. U mnie tylko internetowo.
odpowiedź
User
Jan
Włączyłem to radio kiedyś jako odskocznię od 357. Muszę przyznać, że mi się muzyka spodobała. Znana, ale dawno nie słyszana. To tak z grubsza, bo mało godzin przesłuchałem.
odpowiedź