Trójka z najniższą słuchalnością od 15 lat, Jedynka najbardziej w dół
W okresie od lutego do kwietnia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Liderem wśród spadków była Jedynka, a siostrzana Trójka odnotowała najgorszy wynik od 15 lat - raport Wirtualnemedia.pl.
Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od lutego do kwietnia 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 27,3 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej wynik zwiększył się o 1,5 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.
Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 11,8 proc. (udział tej stacji względem fali luty-kwiecień 2018 zmalał o 0,6 pkt. proc.).
Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,8 proc., po wzroście o 0,1 pkt. proc.
Czwarte miejsce zajęła publiczna Jedynka. Udział PR1 spadł najbardziej w zestawieniu - o 1,2 pkt. proc. do 5,8 proc.
Trójka z najgorszym wynikiem od 15 lat
Ex aequo na piątej lokacie uplasowały się stacje Audytorium 17 i Trójka, których średni udział w badanej fali wyniósł po 5 proc. (po spadku o odpowiednio 0,2 pkt. proc. i 0,7 pkt. proc.). Program 3 Polskiego Radia zanotował najniższy wynik słuchalności od 15 lat - w fali luty-kwiecień 2004 rozgłośnia zanotowała 4,9 proc. udziału.
Na początku sierpnia ub.r. rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach Jacka Sobalę, prezesa spółki. Czasowo tę funkcję objął Andrzej Rogoyski, przewodniczący RN. Nowy prezes publicznej rozgłośni miał zostać wybrany w środę, 7 listopada ub.r., ale w ostatniej chwili zostało odwołane posiedzenie RMN, a RN oddelegowała do tej funkcji Andrzeja Rogoyskiego na kolejny okres. Spotkanie Rady Mediów narodowych ostatecznie odbyło się w czwartek, 22 listopada, na którym Rogoyski już na stałe został szefem rozgłośni. Od końca stycznia Programem I Polskiego Radia kieruje Agnieszka Kamińska - dotychczas pełniąca funkcję zastępcy dyrektora Polskiego Radia 24 (na stanowisku szefa Jedynki zastąpiła Michała Mońko).
Dużymi wzrostami - o 0,3 pkt. proc. - pochwalić się mogły również Złote Przeboje (do 2,9 proc. udziału), Radio Wawa (do 1,8 proc.) i Meloradio (do 1 proc.).
Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.
Dołącz do dyskusji: Trójka z najniższą słuchalnością od 15 lat, Jedynka najbardziej w dół