SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio ZET najczęściej cytowanym polskim medium, wysoko Wirtualnemedia.pl

W lutym br. najczęściej cytowanym polskim medium było Radio ZET. Wśród serwisów internetowych liderem był Onet.pl, a w czołówce tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w lutym br. na fotelu lidera znalazło się Radio ZET, wyprzedzając RMF FM. Na kolejnych miejscach uplasowały się dzienniki "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza" i "Fakt".

W Top 15 zestawienia znalazło się w sumie 6 tytułów prasowych oraz po 3 stacje radiowe, stacje telewizyjne i serwisy internetowe.

W lutym w mediach często poruszano temat wypadku Beaty Szydło, dymisji Bartłomieja Misiewicza oraz sprawa pieniędzy ze zbiórek KOD-u.

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych lutego znalazła się "Rzeczpospolita", która wyprzedziła "Gazetę Wyborczą" i "Fakt". Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce zajął "Do Rzeczy", a miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, był "Forbes".

 

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVP Info, a na trzeciej - Polsat News.

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie Radia ZET, a na kolejnych miejscach znalazły się RMF FM i PR1.

Wśród najczęściej cytowanych portali na pierwszym miejscu sklasyfikowano Onet.pl, za którym uplasowały się serwisy wpolityce.pl i WP.pl. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się 43 razy.

Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był "Dziennik Gazeta Prawna", wyprzedzając "Puls Biznesu" oraz "Forbes".

Z kolei najczęściej cytowanym medium regionalnym w lutym br. było Radio PiK. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się "Gazeta Wrocławska" i Radio Kraków.

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 5549 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-28 lutego 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z innych mediów 5638 razy (2877 razy w prasie, 2011 w telewizji i 750 w radio). Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN Turbo, TVN Meteo, Polsat, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Dołącz do dyskusji: Radio ZET najczęściej cytowanym polskim medium, wysoko Wirtualnemedia.pl

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wkw
Przynajmniej w cytowanych treściach na pierwszym. Co z tego jak nie przekłada się to na wyniki słuchalności. Od lat daleko w tyle od konkurencji z Kopca.
odpowiedź
User
wkw
Przynajmniej w cytowanych treściach na pierwszym. Co z tego jak nie przekłada się to na wyniki słuchalności. Od lat daleko w tyle od konkurencji z Kopca.
odpowiedź
User
agnieszka
Cytowania dogadane z Polsat news i Fakt. Można i tak .... ale czy warto
odpowiedź