SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radiowa Trójka: Nie chcą Janeckiego, Sakiewicza i Wolskiego

Związek Zawodowy Pracowników i Współpracowników Programów II i III Polskiego Radia uważa, że poglądy publicystów przywróconych do pracy w radiowej Trójce znajdują zbyt duże odbicie w prowadzonych przez nich audycjach.

- Kontynuowanie przez zarząd Polskiego Radia współpracy z publicystami radiowej Trójki, zawieszonymi w pełnieniu obowiązków na czas kampanii prezydenckiej, jest wyrazem braku odpowiedzialności za media publiczne – powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wojciech Dorosz ze Związku Zawodowego Pracowników i Współpracowników Programów II i III Polskiego Radia.

Chodzi o Stanisława Janeckiego, Tomasza Sakiewicza oraz Marcina Wolskiego, którzy - występując przez kilka ostatnich miesięcy w charakterze gospodarzy programów na antenie Trójki – osobiście angażowali się w kampanię prezydencką. Robili to wbrew uchwale zarządu Polskiego Radia, która wyraźnie zakazuje dziennikarzom tej firmy uczestniczenia w jakiejkolwiek formie w kampaniach wyborczych. Z tego powodu zarząd Polskiego Radia zawiesił ich w pełnieniu obowiązków na czas kampanii. Teraz, po jej zakończeniu, wszyscy zostali przywróceni do pracy.

Nie podoba się to Związkowi Zawodowemu Pracowników i Współpracowników Programów II i III Polskiego Radia. Zdaniem Wojciecha Dorosza, poglądy przywróconych publicystów znajdują zbyt wyraźne odbicie w sposobie prowadzenia przez nich audycji w programach radiowych. - Brak obiektywizmu, faworyzowanie jednego - z reguły prawicowego - światopoglądu oraz oczywiste w wielu przypadkach braki warsztatowe nie przystają do poziomu wymaganego od dziennikarzy mediów publicznych – powiedział nam Dorosz.

Stanisław Janecki, który jako publicysta współpracuje z Trójką i jednocześnie jest zatrudniony w Telewizji Polskiej, gdzie jest p.o. wicedyrektora Jedynki powiedział ostatnio, że jest urażony faktem, iż zarząd Polskiego Radia zawiesił go w obowiązkach. Zażądał nawet przeprosin. - Redaktor Janecki poczuł się urażony, choć sam jest sobie winien, ponieważ powinien znać uchwałę zarządu PR w sprawie udziału dziennikarzy w kampanii wyborczej i nie udzielania przez nich poparcia któremukolwiek z kandydatów. Jest to zresztą - niezależnie od uchwał i przepisów - moralnym obowiązkiem wszystkich dziennikarzy mediów publicznych – zauważa Dorosz.

Zarząd Polskiego Radia nie zamierza przepraszać Janeckiego. Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy PR powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że nie ma żadnych podstaw, aby zarząd miał to zrobić. – Wynika to m.in. z tego, że Janecki w czasie, gdy był zawieszony, podlegał identycznym regulacjom, jak inni dziennikarze. Co więcej, chcąc  w przyszłości występować w roli prowadzącego na antenach Polskiego Radia, będzie musiał bezwzględnie zachować bezstronność i apolityczność – powiedział nam Kazimierski.

Dołącz do dyskusji: Radiowa Trójka: Nie chcą Janeckiego, Sakiewicza i Wolskiego

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anty-Kaczucha
I słusznie! Niech te pisuary redagują jakąś gazetkę pisowską.
0 0
odpowiedź
User
Andrzej
Janecki, Sakiewicz, Wolski itd. to pisowskie przykłady skoku na media. Fakt, że jest to jedyna audycja (Trójka po trzeciej), gdzie nie można ani zadzwonić, ani napisać maila do prowadzących, zakrawa o kuriozum! Sakiewicz już wyleciał kiedyś z Trójki (za Skowrońskiego) i niestety wrócił... Jak bumerang
0 0
odpowiedź
User
majka
wywalic tych prawicowych pseudo dziennikarzy i nie zapomniec o niejakim Karnowskim.
0 0
odpowiedź