Bukmacher STS rozważa wejście na giełdę
Spółka STS Holding we wtorek złożyła prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego. Należący do niej STS to największy legalny bukmacher w Polsce.
Spółka STS Holding oraz jej akcjonariusze rozważają pierwszą ofertę publiczną oraz rozpoczęcie notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
STS Holding – w przypadku debiutu – byłby jedynym przedstawicielem branży zakładów bukmacherskich na GPW - zaznacza spółka w wydanym komunikacie.
Podkreślono, że spółka i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie ewentualnego IPO oraz struktury oferty. STS Holding poinformuje o następnych krokach około daty zatwierdzenia prospektu przez KNF (w przypadku jego zatwierdzenia), oraz po rozważeniu sytuacji rynkowej i innych czynników. Obecnie 100 proc. akcji spółki należy do rodziny Juroszków.
"Grupa STS – STS SA oraz jej spółki zależne – jest największą pod względem obrotów, na podstawie szacunków opartych na danych Ministerstwa Finansów, licencjonowaną grupą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Posiada również licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach" - napisano w komunikacie wydanym 1 września.
Mimo epidemii STS w ub.r. zwiększył sprzedaż zakładów
- STS SA funkcjonuje od niemal 25 lat i po latach dynamicznego wzrostu – w tym zwiększania skali działalności, zmianie modelu działania z retail na online oraz zabezpieczeniu wiodących rozwiązań technologicznych czy budowie własnego systemu bukmacherskiego – nadszedł czas, by rozważyć kolejny ważny krok - komentuje Mateusz Juroszek, prezes STS Holding oraz STS.
Zdecydowaliśmy się złożyć prospekt w KNF, bo wierzymy, że grupa taka jak STS, o doskonałej pozycji rynkowej, z dużą rozpoznawalnością oraz silnym zespołem menadżerskim będzie atrakcyjna dla inwestorów polskich oraz zagranicznych. Tym bardziej, że warszawski parkiet nie posiada w portfolio emitenta z sektora iGaming. Finalną decyzję o debiucie na GPW podejmiemy po zatwierdzeniu prospektu i analizie pozostałych czynników - dodaje Juroszek.
W 2020 roku Grupa STS zwiększyła wartość zawartych zakładów o ok. 8 proc. do 3,319 mld zł.
STS Grupa posiada w Polsce ponad 400 punktów przyjmowania zakładów. Grupa STS zatrudnia przeszło 1500 osób.
STS sponsorem polskiego sportu
STS aktywnie angażuje się we wspieranie polskiego sportu, będąc największym prywatnym podmiotem na rodzimym rynku sponsoringu. Firma sponsoruje także m.in. reprezentację Polski w piłce nożnej, Lecha Poznań, Górnika Zabrze, Jagiellonię Białystok, Zagłębie Lubin, Cracovię, Pogoń Szczecin, Górnika Łęczna czy Polską Ligę Siatkówki.
Spółka prowadzi działalność na kilkunastu rynkach europejskich, usługi są dostępne m.in. w Wielkiej Brytanii, gdzie ma swoją licencję.
Dołącz do dyskusji: Bukmacher STS rozważa wejście na giełdę