SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W stacji regionalnej TVP program w stylu „Kawy na ławę”

Od 9 listopada TVP3 Opole planuje emitować cykl „Karty na stół”. Gospodarzem programu publicystycznego, który ma ukazywać się co sobotę o godz. 17.00 będzie Mariusz Studzienny. - W swojej formie będzie to format z grupy takich cykli jak „Woronicza 17”, „Kawa na ławę” czy „Śniadanie u Rymanowskiego” - mówi Wirtualnemedia.pl Wojciech Kasprzyk, szef ośrodka.

Mariusz Studzienny (fot. opole.tvp.pl)Mariusz Studzienny (fot. opole.tvp.pl)

Program ma stanowić luźne podsumowanie tygodnia z udziałem polityków. - Poprosimy naszych rozmówców, aby jasno i konkretnie wypowiedzieli się na najważniejsze tematy, które interesują widza TVP3 Opole. Chcemy usłyszeć konkrety od naszych gości.  Poprosimy, aby jasno wyrazili swoje opinie przy wspólnym stole debaty, aby przedstawili swoje poglądy i … „wyłożyli na stół” swoje polityczne karty. Zobaczymy kto gra pikiem, waletem a kto ma asa!  - zapowiada Kasprzyk. W formacie mają być poruszane ogólnokrajowe tematy, ale widziane okiem Opolanina i sprawy zupełnie lokalne.

Debata o pojednaniu z Niemcami

We wtorek 12 listopada nadawca wraz ze studentami Uniwersytetu Opolskiego przeprowadzi debatę o pojednaniu z Niemcami. Jej gośćmi będą: Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu Martin Kremer, prof. Nikołaj Iwanow, były radziecki dysydent, profesor Uniwersytetu Opolskiego, dr Marek Mazurkiewicz, pełnomocnik wojewody opolskiej ds. mniejszości narodowych, pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego oraz Henryk Kroll, były poseł na Sejm RP, polityk mniejszości niemieckiej, świadek i współorganizator Mszy Pojednania w Krzyżowej. Uczestnikami Debaty będą studentki i studenci Uniwersytetu Opolskiego. Program poprowadzą nasi dziennikarze: Ewa Wieszołek-Stoltz oraz Mariusz Studzienny. Debata będzie transmitowana w internecie od godz 10.00. TVP3 Opole pokaże jej skróty o godz. 19.00 i 21.00.

Zobacz także: Stacje TVP3 z nowymi oprawami. „Będziemy uspójniać antenę”

12 listopada mija 35 lat od Mszy Pojednania w Krzyżowej. Wówczas słynny znak pokoju przekazali sobie kanclerz Niemiec Helmut Kohl i premier Polski Tadeusz Mazowiecki.- Miejsce debaty nie jest miejscem przypadkowym. Nasze studio to stara synagoga, która cudem przetrwała noc kryształową i stanie się miejscem dyskusji o pojednaniu, nie tylko w kontekście polsko niemieckim, ale także w szerokim kontekście pojednania wielu narodów na świecie. Możliwe, że dzisiaj to także znak czasu - zauważa szef TVP3 Opole.

Zobacz także: Nowy gospodarz popołudniówki TVP3. Pracuje w TVP od 25 lat

Podobnych wydarzeń ma być więcej. - Debata o pojednaniu otwiera cykl debat, które chcemy realizować wspólnie z Uniwersytetem Opolskim. Jeszcze w tym okresie ramówkowym odbędą się dwie debaty – jedna w grudniu a druga w styczniu. Obie debaty również będą tematycznie związane z bardzo ważnymi zagadnieniami z naszego życia społecznego - tłumaczy Kasprzyk.

Mniej czasu dla regionów

2 września oddziały regionalne Telewizji Polskiej zaczęły wdrażać nowe ramówki. Ośrodki regionalne produkują 5 godzin programu dziennie zamiast dotychczasowych 6 godzin 20 minut. Wcześniej pasma regionalne na antenie TVP3 można było oglądać w godz. 8.00-10.00, 14.30-15.00, 16.30-16.45, 17.00-20.00 i 21.25-22.00. Od poniedziałku 2 września są nadawane tylko dwa bloki przygotowane przez ośrodki (15.30-19.30 i 21.00-22.00).

- Decyzja ta była konieczna ze względów ekonomicznych, co jest szczególnie istotne w obecnej sytuacji finansowej Telewizji Polskiej (zamrożenie środków z abonamentu RTV). Nowy kształt ramówki TVP3 istotnie zmniejszy koszty produkcji po stronie TVP i pozwoli spółce bardziej efektywnie korzystać z własnych zasobów. Ponadto decyzja ta oznacza większy porządek w ramówce TVP3 – dwa pasma lokalne dziennie dają większe możliwości przyciągnięcia i utrzymania widza. Telewizja Polska jest w trakcie restrukturyzacji – wyjaśniała Telewizja Polska w stanowisku przesłanym Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: W stacji regionalnej TVP program w stylu „Kawy na ławę”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Witecki pAweł
Czyli, "pozyczyli" format od konkurencji, bo sami nic nie potrafią wymyśleć i dali dobrego propagandystę. Cudownie.
odpowiedź
User
Gość
Od kiedy wojewódzkie telewizję są regionalnymi? Naprawdę pora spojrzeć na mapę.
odpowiedź
User
pumeks
No brawo, brawo, brawo!!!
odpowiedź