Dynamiczny rozwój Internetu i technologii mobilnych ułatwił dostęp do informacji o produktach. Konsumenci poszukują jednak informacji aktualnych i rzetelnych. Odpowiedzią na takie potrzeby są aplikacje mobilne, które umożliwiają zeskanowanie kodu kreskowego GS1 i sprawdzenie m.in. najniższej ceny, opinii innych użytkowników, zawartości składników odżywczych, alergenów, a także odnalezienie najbliższego sklepu, w którym dany produkt jest oferowany.
Instytut Logistyki i Magazynowania pełniąc rolę organizacji krajowej GS1 Polska wdrażającej do praktyki gospodarczej kody kreskowe, wspólnie z innymi organizacjami z Europy, rozwija standardy opisu produktu dla rozwiązań e-commerce i aplikacji mobilnych oraz pracuje nad mechanizmem wymiany danych pomiędzy krajami Unii Europejskiej.
Sektor e-handlu i rozwiązań mobilnych ma wielki potencjał, a Polska jest już piątym co do wielkości rynkiem sprzedaży elektronicznej w UE. Zgodnie z danymi Internet Standard ponad 2 miliony Polaków korzysta z urządzeń mobilnych pracujących na systemach iOS i Android.
MobileCom Day to platforma wymiany myśli i doświadczeń dla wszystkich przedstawicieli rynku – producentów, dystrybutorów, dostawców aplikacji i rozwiązań, zainteresowanych budową referencyjnych źródeł informacji o produktach.
GS1 Polska tworzy nowe obszary zastosowania standardów, z których w Polsce korzysta ponad 18 tysięcy przedsiębiorstw, a na świecie wykonywanych jest codziennie 5 miliardów transakcji przy pomocy standardów GS1.
Program i rejestracja na MobileCom Day:
http://www.gs1pl.org/mobilecomday2011
Instytut Logistyki i Magazynowania, GS1 Polska
Pełni rolę organizacji krajowej GS1 Polska i wspiera polskie przedsiębiorstwa i instytucje w efektywnym wdrażaniu standardów GS1. Działa jako polskie centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze, podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.