SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Gacek po 19 latach odchodzi Trójki. Polskie Radio: nie przyjęła nowej propozycji

Dziennikarka Anna Gacek, która przez 19 lat była związana z Programem III Polskiego Radia otrzymała wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym. - Decyzją prezes Polskiego Radia, nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki - poinformowała. - - Red. A. Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu - podkreśla rzeczniczka Polskiego Radia.

Dołącz do dyskusji: Anna Gacek po 19 latach odchodzi Trójki. Polskie Radio: nie przyjęła nowej propozycji

181 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dziadek
a wyście towarzyszu działaczu obronili listami i podpisami "jakości wypracowane przez redakcję 3" ?
no jakoś nie bardzo chyba....
odpowiedź
User
głos z lasu...
Jak ta decyzja ma poprawić % słuchalności to gratuluję spadku do poziomu 2,5 % wrrrrrrrrrrr...
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Trójka nie umiera dlatego, że wyrzucą Pana X lub Panią Y, to kompletnie nie ma znaczenia, bo formuła radia stała się archaiczna. Trójka umiera wraz ze starzejącymi się widzami, a nowi nie przebywają choćbyśmy zmusili dzieci do ich słuchania Jest to przykre, smutne, ale po prostu ludziska się zestarzeliśmy, a Spotify i jego AI, to dla większości z nas czarna magia. Przyznaje bez bicia, że od jakiegoś czasu wolę uruchomić losową playlistę fx4, czy youtube niż męczyć się z gustem muzycznym większości dziennikarzy Trójki. Jedyną szansą przetrwania tego programu jest przedłużenie "Zapraszamy do trójki" na cały dzień. To jest jedyna szansa dla Trójki, bo to może odciągnąć widzów od płytkiej jak kałuża Zetki czy RMF. Jedyną gwiazdą radia jest tak naprawdę tylko Kuba Strzyczkowski, który jako jeden z nielicznych jest w stanie przeprowadzić Trójkę w XXI wiek. Zrozumcie to, że czasu nie cofniemy, a jeśli dobrze życzenie Trójce to pozwólcie jej się zmienić.


Kiedy kilka lat temu w Trójce były nazwiska tych Xów i Ygreków (Jethon, Mielewczyk, Nogaś, Sosnowski i wielu innych) antena miała dobre wyniki słuchalności (bo mimo tego co napisałeś, Trójki się raczej słuchało niż oglądało) ze znakomitym profilem słuchacza (co jest ważne dla pozyskiwania reklamodawców.
Żadne nowe medium nie zabiło poprzedniego, radio prasy,telewizja radia, serwisy streamingowe zmieniają rynek, ale nie zniszczą starych mediów. Z resztą co my porównujemy, sam przyznajesz, że interesuje ciebie strumień muzyki dobrany na podstawie algorytmów. To nie oznacza,że jakaś formuła się wyczerpała, tylko nie jesteś odbiorcą formatu o nazwie audycja radiowa, czyli programu gdzie ktoś dobierze utwory według kontekstu, jeśli trzeba będzie umiał coś o nich powiedzieć. Więc nie mieszajmy własnych preferencji z daleko idącymi analizami rynku.
Jedno pasmo przez prawie całą dobę, pomysł zabawny w swojej naiwności. W ciągu doby zmienia się profil słuchacza (bo jednak nie widza, drogi Realisto), zmieniają się też oczekiwania tego samego słuchacza w ciągu dnia. A kopiowanie modelu stacji komercyjnych już było.
A i jeszcze jedno, audycje których jedyną ideą jest kontrowersyjny temat i telefony od wiernych słuchaczy to pomysł znakomicie realizowany przez ojca dyrektora z Torunia, nie jest to więc pomysł świeży, a przyciąga mocno ograniczoną pod pewnymi wzgledami grupę.
odpowiedź