SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duży spadek oglądalności MUX-1 i MUX2 po zmianie standardu nadawania, zyskał MUX-8 (analiza)

W pierwszym tygodniu nadawania nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej w województwach dolnośląskim i lubuskim duży spadek zasięgu w oglądalności zanotowały MUX-1 i MUX2. Widzów zyskał za to MUX-8 - wynika z raportu Wirtualnememdia.pl.

Dołącz do dyskusji: Duży spadek oglądalności MUX-1 i MUX2 po zmianie standardu nadawania, zyskał MUX-8 (analiza)

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rycho
Jedynie co z tego raportu wynika to, że paneliści Nielsena nie wymienili sprzętu na nowy standard. A jak jest naprawdę to nie wiadomo. Jakoś pół Polski już w DVB-T 2 jest i brak jakiś głosów, że ludzie stracili dostęp do tv.


Masz rację. Winnicki i Rydzyk nie protestują a są najbardziej narażeni na utratę widowni. W innym artykule na WM podano, że "problem (utraty sygnału tv) dotyczy 70 tys. gospodarstw domowych spośród 3,9 mln populacji na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej". To jest jakieś 7 procent ludności i to wygląda jakby Nielsen podrasował politycznie swój raport.

odpowiedź
User
Kurski
Tylko ciekawe jak oni to zmierzyli? Przecież nielsen otrzymuje te wyniki na podstawie próby widzów, którzy otrzymują urządzonka do wysyłania danych. To mi wygląda na dane z dvpy.
odpowiedź
User
rycho
Tylko ciekawe jak oni to zmierzyli? Przecież nielsen otrzymuje te wyniki na podstawie próby widzów, którzy otrzymują urządzonka do wysyłania danych. To mi wygląda na dane z dvpy.


Wiara w to że wyniki panelistów Nielsena dokładnie odzwierciedlają wyniki całości to jak wiara w to że w nastepnym losowaniu Lotto zgarnie się główną nagrodę.
Nie ma takiego algorytmu (jak twierdzi Nielsen) który na tak małej próbie dawałby tak dokładne wyniki całości. Ale to jest temat tabu a szkoda bo od tego zależy podział dużych pieniedzy. Wystarczy zapytać matematyka specjalizującego sie w teorii prawdopodobieństwa i powie dokładnie to samo.
odpowiedź