SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jaka Trójka po Trójce? Część dziennikarzy chce wrócić, Strzyczkowski „rozważyłby” propozycję szefowania

Nie ma powrotu do „starej Trójki”, ale jej odbudowa na bazie tego, co znaliśmy, jest możliwa - mówią nasi rozmówcy. I choć większość dziennikarzy, która odeszła lub została zwolniona w ciągu ostatnich ośmiu lat, nie chce słyszeć o powrocie na Myśliwiecką, jest też takie grono, które poważnie rozważa taki powrót. - Niektórzy, także z nowych internetowych rozgłośni, mówią, że chętnie poprowadziliby jakieś audycje w Trójce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Dorosz, szef  Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego. Kuba Strzyczkowski zaś, zapytany czy wróciłby na dyrektorski fotel, w rozmowie z nami przyznaje: - Rozważyłbym taką propozycję, gdyby się pojawiła.

Dołącz do dyskusji: Jaka Trójka po Trójce? Część dziennikarzy chce wrócić, Strzyczkowski „rozważyłby” propozycję szefowania

101 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PJ
I znowu, zamiast iść naprzód, wrócimy do "starej" Trójki znanej od kilkudziesięciu lat? Ten format się wypalił. Trzeba go zaorać. I stworzyć te stacje na nowo! Nowi ludzie nowe programy nowa muzyka, a nie odgrzewane os lat 90tych czy dłużej kotlety!

Serio? wypalił sie? Tak bardzo się wypalił, że na gruzach trójki powstały aż 2 świetnie funkcjonujące na rynku komercyjnym rozgłośnie?


od kiedy to patronite to rynek komercyjny?
odpowiedź
User
Candy
Dajcie już spokój z tymi leśnymi dziadkami. Tu potrzebna jest młoda energiczna osoba która wdroży temu radiu nową jakość i przewietrzy trochę ten skansen. Tu potrzeba nowego rozdania a nie przywracać dziadków do koryta. Może warto postawić na młodą błyskotliwą kobietę znającą współczesne trendy i rynek medialny ? Strzyczkowskcy, Niedźwieccy, Manny i Metze niech się bawią w 357 dla kółka wzajemnej adoracji.
odpowiedź
User
PLEYEL
Siłą Trójki od zawsze był słuchacz, inny niż Jedynki, inny niż RMF FM, inny niż Zetki, może trochę zbliżony do Tok FM (gdzie prawie nie ma muzyki). I ten słuchacz był obecny na antenie od czasów PRL, gdy sami dzwoniący dbali o to, by nie przekraczać delikatnej granicy politycznej. Po 89 roku to właśnie słuchacze stanowili siłę Trójki aż do.. no właśnie! Aż do czasu, gdy program o „Za a nawet przeciw” Kuby Strzyczkowskiego stał sie solą w oku dla kierownictwa. Ingerowano wprost, telefonami w trakcie emisji, z pretensjami, jak to możliwe, że słuchacze na antenie wyrażają opinie nie po myśli władzy! Odtąd telefony w audycjach politycznych, jeśli są, to głównie nagrywane, cenzurowane, montowane. Trójka może się odrodzić tylko wtedy, gdy o jej przekazie znów zdecydują słuchacze. Inteligentni, niepokorni, dociekliwi, polemizujący, doradzający, nawet z najbardziej surrealistycznymi pomysłami. To jest właśnie demokracja i to jest właśnie wolność słowa! I ta kwestia dotyczy całego radia i całej telewizji publicznej. Kuba Strzyczkowski ponownie na fotel dyrektora Trójki? Ależ to najlepsze rozwiązanie, jakie się pojawia! Może się nie udać, ale spróbować trzeba, bo takie radio jest natychmiast potrzebne nam wszystkim! I mimo wszelkich zastrzeżeń, jakie się w tej dyskusji pojawiły, wspierajmy ten pomysł, bo jest wart tego! Słuchalność? Nie ma obawy - proszę porównać wyniki sprzed i po „zaoraniu”. I nie tylko chodzi o liczby, ale też o jakość potencjalnego odbiorcy Trójki, który tworzył target najbardziej pożądany dla reklamodawców. Trójka z polityką? Jak najbardziej! Tak jak już bywało wielokrotnie, na Myśliwieckiej będzie się ustawiała kolejka, żeby móc powiedzieć choć kilka zdań na antenie, bo będzie to usłyszane w całej Polsce. Radio inteligentne, niepokorne, trochę lewicujące (dla zrównoważenia np.konserwatywnej Dwójki)? Radio opiniotwórcze? Dokładnie tak!
odpowiedź