SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie słuchalność RMF FM i Trójki

RMF FM niezmiennie pozostaje liderem rynku radiowego w Polsce - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. Początek 2010 r. był też udany dla PR III i PR I, na przeciwnym biegunie Radio ZET.

Dołącz do dyskusji: Rośnie słuchalność RMF FM i Trójki

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
janusz
te badania to wielki gniot. Jesli rosnie sluchalnosc RMF to znaczy ze przybywa tanich zakladow fryzjerskich oraz ze w osiedlach po pegeerowskich wyplacili zasilki i kupili radia tranzystorowe. Taka jest prawda o RMF. Co do trojki jest to radio 60-cio latkow ktorzy pamietaja jej dobre stare czasy anie chce sie im sluchac czegos innego. Mruczenie Mana przestalo sie podobac bo wiele osob go nie rozumie-wiek!Radio Zet to radio ludzi mlodych i ineligentnych z miast pow. 50 tys mieszkancow.Adek ty przelacz sie na inny kanal przeciez nie musisz byc fanem Zetki.To radio zrobilo ogromy krok do przodu ,pewnie jestes zly bo masz daleko do Pekaesu.
odpowiedź
User
Jurek
Do janusza:
W miastach z 50tys mieszkancow to moze sobie Zet i radzi. W tych najwiekszych, powyzej 500 tys - to juz zupelnie nie istnieje. Z innego serwisu:
Radio RMF FM prowadzi w rankingu słuchalności w największych miastach i aglomeracjach w Polsce. Jak wynika z badań słuchalności Instytutu MillwardBrown SMG/KRC, udział Radia RMF FM w rynku wynosi 21,6%. Na drugim miejscu znalazła się Trójka (10,8%), a na trzecim – Jedynka (9,9%). Największe miasta stanowią atrakcyjny, a jednocześnie wymagający rynek, gdzie rywalizacja stacji radiowych jest wyjątkowo silna.
Wśród przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów liderem jest Radio RMF FM, z udziałem w rynku wynoszącym 28,5%. Kolejne miejsca zajmują Radio Zet (16,7%) oraz Trójka (11,9%).
Udział w rynku

Miasta i aglomeracje pow. 500 tys.
Radio RMF FM 21,6%
Trójka - Program 3 Polskiego Radia 10,8%
Jedynka - Program 1 Polskiego R adia 9,9%
Radio ZET 9,8%
Dwójka - Program 2 Polskiego Radia 1,2%
Polskie Radio Euro 0,2%

Dyrektorzy, wolne zawody, prac. umysłowi, właśc. firm
Radio RMF FM 28,5%
Trójka - Program 3 Polskiego Radia 11.9%
Jedynka - Program 1 Polskiego R adia 7,7%
Radio ZET 16,7%
Dwójka - Program 2 Polskiego Radia 0,7%
Polskie Radio Euro 0,3%

Źródło: Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC, udział w czasie słuchania, 2009.12-2010.02, miasta pow. 500 tys., Trójmiasto, Aglomeracja Śląska; dyrektorzy, wolne zawody; pracownicy umysłowi lub właściciele firm, próba odpowiednio: 7061, 8264.
odpowiedź
User
mala
stali słuchacze Trójki słuchaja jej pomimo Sobali i stronniczej publicystyki, w czasie której przełączaja się na Dwójkę lub CD
odpowiedź