SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe przepisy uderzą w sieci kablowe i platformy cyfrowe? „Część klientów może zrezygnować”

Rząd pracuje nad zmianami w zasadzie must carry, must offer. Krzysztof Kacprowicz, prezes Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom nie wyklucza, że mogą  one wzmocnić pozycję serwisów OTT kosztem tradycyjnych sieci kablowych, platform cyfrowych i naziemnej telewizji cyfrowej.

Dołącz do dyskusji: Nowe przepisy uderzą w sieci kablowe i platformy cyfrowe? „Część klientów może zrezygnować”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosc
To gratuluję spółdzielni. Moja spółdzielnia wpuściła kablówkę pod warunkiem oferowania spółdzielczego pakietu anteny zbiorczej każdemu , teraz kosztuje to 5 złotych płatne w czynszu. Wcześniej spółdzielnia dostała korespondencję z powiatowego inspektoratu nadzoru bufowlanego.
0 0
odpowiedź
User
TT
Dziwne, że platformy cyfrowe jak canal+, orange czy polsat wysyłają na satelitę sygnał tych kanałów naziemnych zamiast dać zewnętrzną antenę naziemną swoim klientom i przestać wysyłać sygnał na satelitę bo po co wysyłać ten sygnał skoro te wszystkie wymienione stacje, a nawet więcej nadają cyfrowo naziemnie i można je odebrać naziemną anteną.


Na właśnie nie każdy ma antenę naziemną lub nie każdy może ją zastosować. Nie każdy też jest w zasięgu (patrz np. tereny górzyste, czasami nawet w miastach jest problem z odbiorem, gdy masz naokoło wysokie budynki itp.). A czasami dla zwykłej wygody abonentów (nie muszę utrzymywać dwóch instalacji antenowych, naziemnej i satelitarnej). W przeszłości polskie platformy satelitarne oferowały tunery z możliwością odbioru DVB-T (wbudowany lub za pomocą dodatkowego tunera na USB)... ale na zasadzie uzupełnienia kanałów (np. o regionalne kanały TVP) niż zastąpienia. Obecnie z tego zrezygnowały z powodu przepisów prawnych wymuszających w praktyce (z uwagi na obecność gniazda RJ45 lub WiFi) obsługę HbbTV. A niestety z niezrozumiałych dla mnie powodów operatorzy satelitarni nie chcą wspierać HbbTV, mimo że na bazie tej technologii mogłyby powstać ciekawe serwisy interaktywne wzbogacające przekaz kanałów satelitarnych o ciekawe treści interaktywne (statystyki sportowe w trakcie meczu, dodatkowa informacja nt. teledysków i wiele, wiele innych). HbbTV nie jest technologią ściśle związaną tylko z telewizją naziemną (można ją wykorzystać również dla DVB-S i DVB-C). Mogłoby to przybliżyć tradycyjny przekaz telewizyjny do treści internetowych. Niestety nie ma dziś w kierownictwie C+ czy Polsatu ludzi z odpowiednią pasją i wizją, stąd od lat obserwujemy powolną agonię oferty satelitarnej.
0 0
odpowiedź
User
-Eva-
Um ehrlich zu sein, das Foto mit der Überschrift sieht beängstigend aus, es sieht einfach so dystopisch aus...
0 0
odpowiedź