Google: koniec Android Market. Czas na Google Play (wideo)
Google rezygnuje z marki Android Market. Teraz aplikacje na urządzenia mobilne będą dostępne w nowej usłudze Google Play, która w wybranych krajach zaoferuje także dostęp do muzyki, filmów i e-booków.
Google Play ma łączyć w jednym miejscu rozrywkowe usługi Google. Użytkownicy zyskają tutaj - poprzez sieć oraz telefon lub tablet z Androidem - dostęp do muzyki (do tej pory Google Music), filmów (Google Movies), e-booków (Google eBookstore) i aplikacji (Android Market).
Nowa platforma internetowego giganta będzie oparta na chmurze, co oznacza, że dostęp do umieszczonych w niej treści będzie możliwy w dowolnym czasie, z poziomu dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.
Google Play pozwoli na przechowywanie do 20 tys. piosenek za darmo i kupowanie milionów nowych utworów, pobieranie ponad 450 tys. gier i aplikacji na Androida, przeglądanie e-booków oraz wypozyczanie tysięcy filmów, w tym premier i tytułów w jakości HD.
Już teraz częścią Google Play stały się Android Market, Google Music i Google eBookstore. W ciągu najbliższych kilku dni aplikacja Android Market na telefony i tablety z Androidem zostanie zaktualizowana do aplikacji Google Play Store. Podobnie stanie się z aplikacjami oferującymi dostęp do wideo, e-booków i muzyki, które - w krajach gdzie są dostępne - zostaną zaktualizowane do aplikacji Google Play Movies, Google Play Books i Google Play Music. Kupione wcześniej treści będą dostępne poprzez Google Play - wystarczy tylko zalogować się do usługi z użyciem konta Google.
W USA Google Play będzie oferować muzykę, filmy, e-booki i aplikacje na Androida. W Kanadzie i Wielkiej Brytanii będą to filmy, e-booki i aplikacje, w Australii - e-booki i aplikacje, a w Japonii - filmy i aplikacje.
W pozostałych krajach, w tym w Polsce, Google Play zastępuje tylko sklep z aplikacjami Android Market.
Dołącz do dyskusji: Google: koniec Android Market. Czas na Google Play (wideo)