SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Od 1 marca dwa nowe kanały po polsku. Dwa kolejne czekają na decyzje KRRiT

Grupa MWE kończy przygotowania do uruchomienia czterech stacji. – Kanały Pogoda24.TV i Junior Channel ruszają 1 marca. Pozostałe ruszą, gdy otrzymamy koncesje z KRRiT – informuje Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel firmy. Po stosowanych decyzjach regulatora na rynku mają pojawić się jeszcze Szlagier.TV i TVC Super. 
 

We wrześniu ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję kanałom Pogoda24.TV, Zakupy24.TV i Junior Channel. Z prezentacji programowej przesłanej Wirtualnemedia.pl wynika, że pierwsza stacja ma zapewniać całodobowy serwis pogodowy. Na antenie będą pojawiać się bieżące oraz długoterminowe prognozy do 30 dni i roczne. Program będzie nadawany głownie ze studia w Szczecinie, ale stacja ma też nagrywać treści z udziałem gwiazd w Warszawie. Codziennie o godz. 9 i 17 będzie nadawany cykl „Nie igraj z naturą”, poświęcony kataklizmom. O godz. 22 będzie natomiast można oglądać „Inżynieryjne katastrofy”. To pierwszy kanał pogodowy od zakończenia nadawania TVN Meteo Active (2015-2017), a wcześniej TVN Meteo (2003-2015). Stacje tego typu wciąż działają w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Francji.

Pogoda24.TV ma być adresowana do widzów od 7 do 74 roku życia, z wykształceniem podstawowym i średnim, osób pracujących, emerytów i rencistów. 

- W programie będą rozpowszechniane audycje przedstawiające prognozę pogody w Polsce i na świecie. Informacje będą przekazywane za pomocą interaktywnych map, zapowiedzi meteorologicznych oraz wejść prezenterskich. Dodatkowo,  informacje pogodowe będą przedstawiane na pasku informacyjnym. W programie  obecne będą także transmisje na żywo z kamer umieszczonych w najciekawszych miejscach Polski m.in. na plażach i w górach. W zależności od pory roku pojawią się również informacje o smogu, śniegu, temperaturze i jakości wody w najpopularniejszych kąpieliskach. Ponadto, w programie pojawią się również wejścia prezenterskie na żywo z najciekawszych imprez okolicznościowych np. dożynek czy dni miast. Audycje powtórkowe zajmą 90% tygodniowego czasu nadawania programu - czytamy w decyzji KRRiT.

Kanał dziecięcy z elementami edukacyjnymi

Nowe kanały mają być dostępne w sieciach kablowych, serwisach streamingowych, na multipleksach lokalnych i eksperymentalnych Grupy MWE. Takowe działają w Jeleniej Górze (MUX-L1), w Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim (MUX-L3) oraz we Wrocławiu i Świdnicy (MUX-L4). Firma czeka też na zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej, która pozwoli na wznowienie działalności multipleksu eksperymentalnego w Szczecinie.

Marcową nowością będzie też Junior Channel, który ma być adresowany do widzów od 3 do 12 roku życia. W ofercie ma znaleźć się produkcja „CoComelon”. (emisja codziennie 6.00-8.00, 11.00-14.00, 19.00-22.00). Ma angażować całą rodzinę w zabawne oraz edukacyjne treści. „Autobus Buster” (emisja 8.00-11.00, 14.00-19.00, 22.00-1.00) ma z kolei pomagać dzieciom w nauce kolorów, kształtów i liczb.

- W ofercie Junior Channel znajdą się audycje dla dzieci, w tym w szczególności seriale animowane. Będą to zarówno produkcje polskie, jak i zagraniczne. Bardzo nam zależy, aby oferta programowa  była bezpieczna, pozbawiona przemocy. Początkowo zamierzamy emitować kultowe  audycje dla dzieci z dawnych lat, na których wychowały się całe pokolenia. Ofertę programową będziemy stopniowo rozszerzać o coraz nowsze produkcje. Planujemy również produkcję własnych audycji dla dzieci, w tym w szczególności treści poświęcone edukacji. Chcemy promować nie tylko oglądanie seriali animowanych, ale także czytanie książek dla dzieci, dlatego każdego dnia będziemy emitować audycję, w której prezenter będzie czytał książki dla dzieci na dobranoc. W dalszym etapie chcemy również wprowadzić audycje poświęcone nauce języka angielskiego dla najmłodszych - zapewnił wnioskodawca KRRiT.

Start Szlagier TV i TVC Super po decyzjach KRRiT

Na koncesję KRRiT czeka Szlagier TV, który ma nadawać 24 godziny na dobę. Ramówka będzie skoncentrowana na muzyce śląskiej, folkowej, romskiej i góralskiej. Takie kanały cieszą się popularnością na przykład w Bułgarii, Niemczech czy w krajach byłej Jugosławii. Z prezentacji Grupy MWE wynika, że codziennie od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00 stacja ma pokazywać pasmo „Szlagierowe naj z naj!”.  Codziennie od 12.00 do 15.00 oraz w dni powszednie od 18.00 do 21.00 będzie można z kolei oglądać „Szlagiery folkowej sceny”. To blok z miksem hitów śląskich, kaszubskich i pochodzących z innych regionów Polski.

Na prezentacji Grupy MWE pojawiło się jeszcze logo stacji TVC Super. Winnicki nie zdradza czy to nowy projekt, czy któryś z kanałów zmieni nazwę na takową. – Nie mamy nic więcej do ogłoszenia na ten moment – wyjaśnia właściciel Grupy MWE. Tak czy inaczej, start stacji będzie możliwy po decyzji KRRiT. Niewykluczone, że pod nazwą TVC Super będzie funkcjonował kanał Zakupy24.TV. W listopadzie firma zapowiadała, że kanał telezakupowy wystartuje w innej niż planowano formule. - W przypadku kanału Zakupy24.TV, otrzymanie koncesji trwało dłużej niż przewidywaliśmy. W związku z tym rozważamy teraz możliwość lekkiego przeformatowania tego kanału - mówił w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Karol Warda, TV channels & production director Grupy MWE.

 

Od grudnia 2020 roku Grupa MWE jest nadawcą kanału TVC. Wcześniej stacja nosiła nazwę NTL Radomsko i należała do Grupy TVN. Przed rebrandingiem została przejęta przez firmę Winnickiego. Z prezentacji Grupy MWE wynika, że w ofercie TVC Super znajdą się głównie formaty reality i dokumentalne. To na przykład „Australijscy poszukiwacze złota”, „Kuchenne Koszmary w Hiszpanii”, „Gdzie jesteś syneczku?” i „Donieck na linii frontu”.

W skład Grupy MWE wchodzi 13 kanałów telewizyjnych: Antena HD, TVC, Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, Filmax, Xtreme TV i Golf Channel Polska. Największym zasięgiem może poszczycić się Antena HD. Stacja wchodzi w skład MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. 

Dołącz do dyskusji: Od 1 marca dwa nowe kanały po polsku. Dwa kolejne czekają na decyzje KRRiT

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Daf
Sam szrot.
odpowiedź
User
DJ Gerard
Michał zgłupiał do reszty
odpowiedź
User
Plami
Same śmieci. Nic więcej nie mam do dodania.
odpowiedź