Meloradio, SuperNova i Radio Rekord zagrają w kolejnych miastach
Podczas czwartkowego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w Tarnobrzegu zagra Meloradio, w Stalowej Woli - Radio SuperNova, a w Sandomierzu - Radio Rekord. Wszystkie rozgłośnie należą do sieci radiowych i nadają też w innych miastach.
W czwartek, 24 marca KRRiT rozstrzygnęła kolejne konkursy na częstotliwości radiowe w miastach województw podkarpackiego i świętokrzyskiego. Rada podjęła uchwały o udzieleniu koncesji na rozpowszechnianie programu o charakterze uniwersalnym (czyli zawierającym różne gatunki i formy radiowe oraz poruszającym różnorodną problematykę):
* spółce Radio Rekord FM na nadawanie programu stacji pod nazwą Radio Rekord Sandomierz - w Sandomierzu na częstotliwości 99,7 MHz,
* spółce International Communication na nadawanie programu stacji pod nazwą SuperNova Stalowa Wola - w Stalowej Woli na częstotliwości 105 MHz,
* spółce Eurozet Radio na nadawanie programu stacji pod nazwą Meloradio - w Tarnobrzegu na częstotliwości 99,1 MHz.
Ogłoszenie o rozpisaniu tych konkursów opublikowano w Monitorze Polskim we wrześniu zeszłego roku. Dwa miesiące później KRRiT podała listę zainteresowanych wolnymi częstotliwościami. Okazało się, że w każdym z trzech miast walczyło o nie sześć identycznych podmiotów (jeden składał dwa projekty): spółka Radio Eska (chodzi o Radio Eska), spółka Eska Rock (VOX FM), spółka International Communication (Supernova), spółka Radio Rekord FM (Radio Rekord), spółka Multimedia (RMF Maxxx) oraz spółka Eurozet z dwoma propozycjami: Antyradio i Meloradio.
Każdy z podmiotów tworzy sieci radiowe, które pod identyczną nazwą nadają zbliżony bądź identyczny program w różnych miastach.
Radio Rekord to nadawca z Radomia, który od lat 90. prowadzi swoją rozgłośnię w Radomiu. Ma także dwie siostrzane stacje w Ciechanowie i Ostrowcu Świętokrzyskim.
Dwa miesiące temu Radio Rekord wygrało konkurs na częstotliwość 100,8 MHz w Kielcach, którą przez 27 lat zajmowało Radio Fama. Jednak właściciel tej ostatniej stacji spóźnił się ze złożeniem odpowiednich dokumentów i rozpisano ponownie konkurs na tę częstotliwość. Radio Rekord niebawem ma rozpocząć nadawanie w Kielcach (na razie trwa próbna emisja w internecie).
Radio SuperNova to sieć rozgłośni lokalnych nadających w Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Koninie oraz Kielcach.
Stacja pod obecną nazwą nadaje od maja zeszłego roku. Wcześniej Grupa ZPR Media, do której należy Radio SuperNova, dostała zgodę od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na zmianę nazwy. Radio SuperNova zastąpiło na tych samych częstotliwościach nadające od 1992 r. Radio Wawa. Właściciel zdecydował się na zmianę nazwy, by nie kojarzyła się tylko z Warszawą. Stacja gra wyłącznie polską muzykę. Na początku lutego br. Radio Supernova wprowadziło do playlisty piosenki disco polo i wydłużyło pasma programowe. - Poszerzamy bazę muzyczną. Stawiamy na muzykę wyrazistą, różnorodną, ale zarazem spójną i energetyczną - mówił Paweł Szaniawski, szef Radia SuperNova.
Meloradio wystartowało 4 września 2017 r., zastępując Radio ZET Gold. Stacja reklamuje się jako ta, która jest adresowana do osób "lubiących zwolnić tempo, aby poczuć się dobrze". Rozgłośnia nadaje muzykę w formacie easy listening (na ogół delikatne, spokojne przeboje z ostatnich pięciu dekad ze współczesnymi utworami). To pierwszy tego typu profil muzyczny radia w Polsce.
Stację słychać w Bielsku Białej, Dzierżoniowie, Giżycku, Inowrocławiu, Iławie, Katowicach, Kielcach, Kluczborku, Koninie, Krakowie, Łodzi, Morągu, Mrągowie, Olsztynie, Olsztynku, Opolu, Ostródzie, Poznaniu, Słupcy, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.
Dołącz do dyskusji: Meloradio, SuperNova i Radio Rekord zagrają w kolejnych miastach