SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kurski o przerwaniu koncertu w Opolu przez mecz Polska-Chile: radością TVP jest posiadanie nadpodaży kontentu

W piątek 8 czerwca br. TVP1 będzie transmitować koncert „Przebój na Mundial” w ramach pierwszego dnia 55. KFPP w Opolu oraz mecz towarzyski Polska - Chile. Jedynka przerwie koncert, żeby widzowie w amfiteatrze i przed telewizorami mogli obejrzeć spotkanie piłkarskie. - Po raz pierwszy, a może jedyny w historii Festiwalu w Opolu zdarzy się coś takiego. Wielką radością telewizji publicznej jest posiadanie nadpodaży znakomitego kontentu - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu będzie trwał od 8 do 10 czerwca br. Stosowną umowę w tej sprawie w lutym br. podpisali Telewizja Polska i Miasto Opole. Zakłada ona organizację sześciu koncertów, m.in. z piosenkami piłkarskimi, na 100-lecie niepodległości Polski i na 55-lecie festiwalu, a także podział finansów między podmiotami oraz realizację formatu telewizyjnego „Od Opola do Opola”. Nadawca publiczny będzie nadal wynajmował amfiteatr od miasta, a prezydent będzie współpracować także z innymi miastami.

Pierwszego dnia - w piątek 8 czerwca br. - Jedynka pokaże koncert „Przebój na Mundial”, który w Opolu rozpocznie się o godz. 20.00. Koncert zostanie podzielony na dwie części, aby antena transmitowała mecz towarzyski Polska - Chile. Spotkanie piłkarskie widzowie TVP1 obejrzą od godz. 20.45, a to znaczy, że Jedynka przerwie transmisję opolskiego festiwalu. Mecz zostanie też pokazany na telebimie w amfiteatrze opolskim, aby mogli go obejrzeć uczestnicy koncertu.

- Wielką radością telewizji publicznej jest posiadanie nadpodaży znakomitego kontentu. W połowie czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa świata w piłce nożnej, które transmitujemy na antenach TVP. Zatem termin 8-10 czerwca był jedynym wolnym terminem dla nas i dla opolskiego amfiteatru - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl decyzję o przerwaniu koncertu Jacek Kurski, prezes TVP.

- Będziemy wspólnie przeżywać piłkarskie emocje - opolski amfiteatr zamieni się w wielką strefę kibica, a w przerwie koncertu, którego pierwsza część przypomni największe polskie przeboje piłkarskie, pokażemy mecz, który na wielkim telebimie obejrzy także publiczność w amfiteatrze. Połączymy święto polskiej muzyki ze świętem polskiej piłki nożnej - w specjalnym koncercie po meczu telewidzowie wybiorą piosenkę narodowej reprezentacji na Mundial 2018. Po raz pierwszy, a może jedyny w historii Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdarzy się coś takiego - dodaje Kurski.

Po zakończeniu meczu piłki nożnej (godz. 22.35) TVP1 dokończy „Przebój na Mundial”, a druga część widowiska muzycznego potrwa ponad godzinę. Tuż przed północą (godz. 23.50) widzowie obejrzą koncert „Debiuty” z udziałem artystów, którzy po raz pierwszy zaprezentują się na opolskiej scenie.

W zeszłym roku 54. KFPP w Opolu odbył się we wrześniu. Pokazywany był na antenie TVP1 i TVP Polonia między 15 a 17 września. Podczas trzech dni festiwalowych na opolskiej scenie wystąpiło ponad 100 polskich artystów. Średnia widownia muzycznej imprezy na obu antenach wyniosła 2,13 mln widzów, o 360 tys. mniej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Kurski o przerwaniu koncertu w Opolu przez mecz Polska-Chile: radością TVP jest posiadanie nadpodaży kontentu

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
FG
Jak u Mleczki: z jednej strony cieszę się z drugiej boję się że się posikam.
0 0
odpowiedź
User
prawda
żałosny (jak zwykle)
0 0
odpowiedź
User
Roksana
Chyba zapomnieli że istnieje tvp2. I tam mecz mógłby być emitowany. Rozumiem że chcą się bić o oglądalność i nie robić konkurencji tvp 1 przez tvp2. Ale to jest publiczny nadawca i powinien liczyć się w tym przypadku widz, misja i zdrowy rozsądek. Bo po to tvp ma dwie tzw. anteny. I one z założenia że sobą konkurują.
0 0
odpowiedź