SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Więcej Polaków słucha radia przez DAB+

W 2022 roku tylko 44 tys. Polaków słuchało stacji radiowych przez DAB+. Z danych Radio Track, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w 2023 roku dzienna liczba słuchaczy cyfrowego radia wyniosła już 77 tys. To wciąż wynik obarczony ryzykiem błędu statystycznego, wielokrotnie mniejszy niż w przypadku odbioru FM. 

Dołącz do dyskusji: Więcej Polaków słucha radia przez DAB+

56 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niekonsekwencja
Ja na miejscu PR za tę kasę, która jest wydawana na nadawanie w DAB+ dogadałbym się z sieciami komórkowymi, że słuchanie ich streamów nie powodowałoby uszczuplenia limitów GB. Takie oferty czasami odnoszą się np. do Facebooka, który w pakietach danych bywa liczony jako "darmowy" i można przeglądać do woli.


Takie oferty już wyleciały (i dobrze), bo według unijnych deklaracji łamią zasadę neutralności sieci.
Dlaczego gigant Meta (Facebook) ma być na uprzywilejowanej pozycji w stosunku do innych portali?
Tak samo dlaczego stacje radiowe miałby być uprzywilejowane w stosunku np. do streamingu muzyki?
4 0
odpowiedź
User
Rumburak
A ilu słucha przez internet? Wielu ludzi słucha w ten sposób również stacji obecnych na FM.

Powiem więcej. Wielu słucha stacji nadającej w DAB+ przez Internet, bo zwykle jakość lepsza.
4 2
odpowiedź
User
To ja nikt inny
dlaczego stacje radiowe miałby być uprzywilejowane w stosunku np. do streamingu muzyki?

Streaming muzyki jest indywidulany dla każdego odbiorcy. W przypadku streamingu radiowego można by uruchomić multicast i wysyłać ten sam sygnał do wielu słuchaczy wykorzystując jeden strumień dla wszystkich. Pomysłodawcy zapominają w tym przypadku, że pozostaje nadal uzależnienie od operatora sieci, nie od sieci multipleksów DAB+ a komórkowej. Radio dobrze się z tym ma, że posiada własny kanał dystrybucji i zarezerwowane pasmo dla siebie.
1 0
odpowiedź