Ewa Rykaczewska i Robert Pstrokoński odchodzą z zarządu PMPG Polskie Media
Z końcem grudnia br. członkami zarządu PMPG Polskie Media, właściciela spółek wydających „Wprost” i „Do Rzeczy”, przestaną być Ewa Rykaczewska i Robert Pstrokoński, rezygnacje złożyli w poniedziałek. We wtorek rada nadzorcza ma powołać nowy skład zarządu firmy.
W komunikacie giełdowym PMPG Polskie Media nie podano, dlaczego Ewa Rykaczewska i Robert Pstrokoński odchodzą z zarządu firmy. Spółka w komunikacie prasowym zaznaczyła natomiast, że oboje będą w niej dalej pracowali na stanowiskach pełnionych przed wejściem do zarządu.
Rykaczewska i Pstrokoński byli w zarządzie PMPG od początku maja ub.r., tak samo jak Piotr Piaszczyk, który zrezygnował z końcem września, jednocześnie został powołany do rady nadzorczej firmy.
Piaszczyk, Rykaczewska i Pstrokoński to od maja ub.r. jedyni członkowie zarządu PMPG Polskie Media. Firma w komunikacie zapowiedziała, że jej rada nadzorcza we wtorek zamierza powołać nowe osoby do zarządu.
- Ewa i Robert są związani z PMPG od ponad dekady. Wsparli firmę gdy zaszła taka potrzeba stając na wysokości zadania nie tylko podejmując się jej zarządzania w trudnym momencie, ale również doskonale radząc sobie z wyzwaniami jakie wszystkim przyniósł rok 2020 - podkreślił, Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz (ma 58,34 proc. kapitału) i przewodniczący rady nadzorczej firmy.
- W trakcie pierwszej fali pandemii ponad 90% pracowników zostało sprawnie przygotowanych do pracy zdalnej. Bez zbędnej zwłoki zostały podjęte działania związane z optymalizacją kosztów i przejściem tygodnika „Wprost” na model całkowicie cyfrowy. Wprowadzone zmiany umożliwiają dziś pracę nad nową strategią rozwoju spółki - dodał Lisiecki.
Ewa Rykaczewska z PMPG Polskie Media jest związana od 2009 rok, w zarządzie nadzorowała piony sprzedaży i administracji. Od 2010 roku odpowiada za obszar HR oraz administracji, a w 2018 roku objęła funkcję dyrektora wykonawczego. Odpowiadała też za pozyskiwanie finansowania projektów ze środków publicznych oraz ich koordynację i rozliczanie.
Robert Pstrokoński jako członek zarządu PMPG nadzorował pion wydawniczy - zarówno tytuły prasowe, jak i serwisy internetowe, a także ich rozwój, strategię kontentową oraz produkcję i dystrybucję. Pracę w firmie zaczął w 2002 roku, był m.in. dyrektorem ds. dystrybucji oraz dyrektorem zarządzającym ds. wydawnictw i dystrybucji. Od 2010 roku Pstrokoński jest członkiem rady nadzorczej AWR Wprost, spółki zależnej PMPG Polskie Media wydającej tygodnik „Wprost”, a w latach 2013-2017 był prezesem spółki Orle Pióro (też należy do PMPG), która wydaje tygodnik „Do Rzeczy”.
PMPG Polskie Media jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy. W trzecim kwartale br. w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 51,1 proc. do 6,49 mln zł i zysku netto z 1,77 do 1,68 mln zł.
Dołącz do dyskusji: Ewa Rykaczewska i Robert Pstrokoński odchodzą z zarządu PMPG Polskie Media
𝑤𝑜𝑟𝑘𝑟𝑒𝑣𝑖𝑒𝑤𝑠10.𝑐𝑜𝑚
Interesujące kto będzie teraz?