Nielsen przeniesie część stanowisk pracy z USA do innych krajów. Także do Polski
Firma badawcza Nielsen jest o krok od przeniesienia dziesiątek stanowisk pracy z USA na tańsze zagraniczne rynki pracy i przeprowadzenia kolejnej rundy zwolnień, ponieważ firma szuka większej efektywności operacyjnej pod rządami swoich nowych właścicieli.
Dyrektor generalny Nielsena Karthik Rao przekazał pracownikom, że Nielsen będzie musiał dokonać „kilku trudnych wyborów” w sprawie części swoich pracowników. - Część naszych pracowników na całym świecie odejdzie z Nielsena w wyniku zmian w sposobie i miejscu działania światowego giganta pomiarowego - poinformował.
Najważniejszym przesłaniem Rao była wydajność. Według wtajemniczonych i zgodnie z sugestią zawartą w jego wewnętrznej notatce.
Globalne Centrum Możliwości także w Polsce
Aby osiągnąć „większą wydajność i doskonałość operacyjną”, Rao nakreślił plan otwarcia Globalnych Centrów Możliwości (GCC) w niektórych ośrodkach geograficznych na całym świecie, „które umożliwią przyspieszenie innowacji biznesowych, a jednocześnie szybki rozwój i skalowanie naszej działalności”.
Indie, gdzie Nielsen jest obecny od około 40 lat, będą głównym GCC Nielsena, a za nimi plasują się Polska i Meksyk. W centrach tych będzie działać szereg zespołów i pełnić funkcje, które według wtajemniczonych będą obejmować technologię, operacje i wyniki.
- W ramach tych wysiłków przeniesiemy określone zadania do naszych GCC, co oznacza, że część naszego zespołu na całym świecie opuści Nielsen – wyjaśnił Rao. - W ciągu ostatnich kilku tygodni współpracowaliśmy z liderami, aby określić, które prace zostaną przeniesione do naszych GCC i w związku z tym na które części naszej globalnej siły roboczej będzie to miało wpływ. Oczekuje się, że proces ten zajmie trochę czasu i wiem, że niepewność może być trudna – powiedział Rao.
To już trzecia redukcja zatrudnienia w Nielsenie w ciągu 13 miesięcy. We wrześniu ubiegłego roku firma ogłosiła masową rundę zwolnień, aby zmniejszyć globalne zatrudnienie o około 9 proc.. Poprzedziło to spotkanie ze stycznia 2023 r., w którym podobno uczestniczyły setki osób, skupiało się na wyższym szczeblu kierowniczym i obejmowało połowę kadry kierowniczej wyższego szczebla Nielsen Audio.
Nielsen współpracuje z firmą konsultingową McKinsey & Company od jej przejęcia w październiku 2022 r. przez Evergreen Coast Capital Corp., spółkę stowarzyszoną Elliott Investment Management, oraz Brookfield Business Partners, a także innych partnerów private equity. Transakcję wyceniono na 16 miliardów dolarów, łącznie z przejęciem długu.
Nie wiadomo, jak przeniesienia i zwolnienia wpłyną na działalność Nielsena w zakresie pomiarów audio. Oczekuje się, że proces potrwa co najmniej rok.
Dołącz do dyskusji: Nielsen przeniesie część stanowisk pracy z USA do innych krajów. Także do Polski