Telewizja WP redukuje zespół. Odchodzą m.in. Igor Sokołowski, Magdalena Siemiątkowska i Michał Niepytalski
Kierownictwo telewizji WP (należącej do Wirtualnej Polski) podjęło decyzję o redukcji zespołu stacji naziemnej. Pracę stracili m.in. Igor Sokołowski, Magdalena Siemiątkowska i Michał Niepytalski - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Wczoraj z funkcji prezesa zrezygnował Wojciech Pawlak.
O tym, że telewizja WP planuje redukcję zatrudnienia informowaliśmy już w środę. Stacja zdecydowała o zakończeniu współpracy z Katarzyną Krupą, prowadzącą poranne pasmo „#dzieńdobryWP” oraz Małgorzatą Ohme, która prowadziła poranek oraz jest dyrektorem programowym obszaru lifestylowego w Grupie Wirtualna Polska. Obecnie Ohme pracuje nad autorskim programem dla kanału WP.
Wczoraj Wirtualna Polska poinformowała o rezygnacji Wojciecha Pawlaka z funkcji prezesa stacji telewizyjnej WP. Kanałem będą teraz zarządzali Barbara Bilińska, Tomasz Machała, Daniel Czarnecki, Marta Czartoryska-Żak i Jacek Amsterdamski (poznaj szczegóły).
Według nieoficjalnych ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl, od początku tygodnia nowe kierownictwo telewizji WP rozstało się z Igorem Sokołowskim (prowadził „dziejesię” i „dzieńdobryWP”), Magdaleną Siemiątkowską (była wydawcą „#dziejesię”) i Michałem Niepytalskim. Wszyscy poprzednio pracowali w Telewizji Polskiej.
Ponadto - jak wynika z naszych informacji - pracę w kanale WP stracili także m.in. Kinga Kwiecień (pracowała w redakcji lifestylowej), Marcin Mazur (reporter sejmowy), pogodynka Nikola Zbyszewska oraz Karolina Jakobsche, reporterka live.
Redukcja zespołu ma związek z planowanymi na 10 kwietnia br. poważnym zmianami w ramówce stacji - WP zamierza m.in. skrócić i przesunąć na wcześniejszą porę „#dzieńdobryWP” oraz zrezygnować z wieczornego wydania „#dziejesię 18:30”. W to miejsce pojawi się "Infoteka", nadawa od poniedziałku do piątku.
Stacja WP jest nadawana od początku grudnia ub.r. na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-8) i na stronie głównej portalu WP.pl. Ponadto jest obecna w ofercie sieci kablowych UPC, Vectra, Toya i Inea oraz Netii, a 15 marca pojawiła się w nc+. Nadal jest natomiast niedostępna w Cyfrowym Polsacie.
Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. telewizja WP miała 0,15 proc. udziału w oglądalności naziemnej telewizji cyfrowej, mniej niż dwa inne kanały (Nowa TV i Zoom TV) uruchomione na ósmym multipleksie.
Jacek Świderski niedawno stwierdził, że stacja WP jak na razie osiąga wyniki poniżej oczekiwań, a jej ramówka jest niewystarczająco dostosowana do potrzeb widzów naziemnej telewizji cyfrowej, więc zostanie niebawem zmieniona. - Nie mamy wielu kompetencji w rozumieniu widzów „MUX-owych”, nasze doświadczenia dotyczą innych grup odbiorców. Na MUX-ie ewidentnie nie trafiliśmy z ofertą, chcemy to możliwie szybko skorygować - powiedział Świderski.
Dołącz do dyskusji: Telewizja WP redukuje zespół. Odchodzą m.in. Igor Sokołowski, Magdalena Siemiątkowska i Michał Niepytalski