SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niewielu chętnych na emisję w MUX-8. Konkurs może zostać powtórzony

Konkurs dotyczący miejsc w MUX-8 zostanie prawdopodobnie powtórzony. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, złożono zaledwie cztery wnioski koncesyjne. Część z nich nie spełnia kryteriów ogłoszenia przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dołącz do dyskusji: Niewielu chętnych na emisję w MUX-8. Konkurs może zostać powtórzony

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zlikwidować monopol
Zlikwidować mobilny Polsat który blokuje naziemną oraz obniżyć koszty wejścia na rynek by mogły wejść nowe kanały jak Media Narodowe
odpowiedź
User
Wszystko odwrotnie
UKE i KRRiT powinny jasno wypowiedzieć się nt. przyszłości MUXu (będzie czy nie będzie migracja do UHF, będzie czy nie będzie HD przed 2030) a dopiero potem robić konkurs.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Ciekawe dlaczego za czasów PO-PSL odpalono mux-8 na VHF. Wtedy jeszcze Polska miała do dyspozycji 7 multipleksów w paśmie UHF. Do dzisiaj odłogiem leży mux 5 i tak naprawdę również mux 4.

Przecież wszystko można przeczytać na stronie UKE. Przeprowadzili wówczas konsultacje. Grupa RMF, Eurozet, Eska i Polskie Radio wypowiedzieli się przeciwko cyfryzacji radia. Stwierdzono wówczas, że 3 multipleksy DAB+ wystarczą a reszta pasma VHF III może być wykorzystana dla telewizji. Wówczas istniało jeszcze pasmo L dla radia. Ktoś miał zapłacić za wymianę anten u Emitela, radiowcy by tego nie udźwignęli, stacje telewizyjne zapłaciły chętnie, bo chętnych do nadawania w DVB-T nie brakowało. Stacje telewizyjne chciały nadawać w DVB-T w paśmie VHF III, stacje radiowe nie chciały. Przecież opinia stacji radiowych na temat radia w paśmie VHF III do dzisiaj jest taka sama jak dziesięć lat temu.
odpowiedź